3. Малеш-Вихрен с важна победа срещу Септември (Симитли)

Малеш-Вихрен с важна победа срещу Септември (Симитли)

Малеш-Вихрен победи с 3:2 полуфиналиста за Купата на България Септември (Симитли) в последния мач от 21-ия кръг на Западната „Б” група

Малеш-Вихрен победи с 3:2 полуфиналиста за Купата на България Септември (Симитли) в последния мач от 21-ия кръг на Западната „Б” група. Победата е от изключително значение за тима от Сандански в борбата му за оцеляване преди двубоя с прекия му конкурент Академик (Сф). Атанас Атанасов изведе домакините от Сандански напред в резултата след центриране отдясно в 13-ата минута. В 49-ата привлеченият от Миньор (ПК) Димитър Петков от малък ъгъл покачи на 2:0. Юлиян Колушев направи резултата класически в 53-ата минута. Вратарят на Септември Стоян Васев изби удар на Венци Стоянов, но последва точна добавка на Колушев за 3:0. До края на мача гостите от Симитли върнаха две попадения. В 59-ата минута Христо Бахтерлиев спаси удар на Антон Мангурев и юношата Асен Топузов след точна добавка намали -1:3. В 71-ата минута звездата на Септември Андон Гущеров напредна през центъра и с удар по земя от 22 метра прати топката в десния ъгъл за крайното 3:2 в полза на Малеш –Вихрен.

В неделя от 17.00 часа Септември (Симитли) приема Банско в друго регионално дерби, а Малеш-Вихрен е домакин на Академик (Сф).

Бившият треньор на Литекс Ален Тупаич е пред завръщане в България

Специалистът притежава Про Лиценз и за последно бе начело на "оранжевите"

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига