3. Марек изпусна Банско

Марек изпусна Банско

Марек направи интересно първенството и в Западната „Б” група, след като завърши наравно 1:1 срещу лидера Банско на стадион „Бончук” в Дупница, предаде местният кореспондент на Novsport.com.По този начин отборът от Банско скъси дистанцията си на върха и вече води само на 4 точки пред втория.

Срещата започна добре за гостите, когато в 3-ата минута пред Веселин Стойков се откри възможност за гол. Тогава Янек Кючуков направи грешки в отбрана но ударът на Стойков прехвърли вратата на Даниел Белчев. Три минути по-късно стража на Банско Атанас Аршинков реши да залъгва Валентинов в наказателното поле, но от грешката му след това не успя да се възползва Георгиев.

В 22-ата минута Валентинов изведе зад защитата на гостите Ангелов, който със силен удар неостави никакви шансове на Аршинков за -1:0. Гостите от Банско се добраха до изравнителното попадение в 37-ата минута, когато Владислав Златинов изпълни перфектно пряк свободен удар от около 25-метра заради нарушение срещу Стойков.

През втората част Марек получи право да изпълни дузпа за игра с ръка на Фаик Таиров в наказателното, но Аршинков отрази ударът от бяката точка на капитана Георги Караканов. Две минути по-късно домакините останаха с човек по-малко на терена, след като за втори жълт картон бе изгонен Костадин Бошикьов. С човек по-малко Марек продължи да напада и създаде четири чисти положения. Първо в 58-ата минута Караканов от фаул затрудни Аршинков, а Валентинов не успя да вкара при добавката. В 61-ата минута след центрира отдясно на Румен Ангелов най-добрия в мача Димитър Георгиев уцели гредата.

Две минути по-късно стражът на Банско Аршинков отново прояви майсторски умения и отрази ударът с глава на Валентинов, а резултатът се запази. Марек – Банско -1:1.
ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч