3. Марек изпусна Рилски спортист в Самоков

Марек изпусна Рилски спортист в Самоков

Отборът на Марек записа второ равенство от началото на сезона в Западната "Б" група. След нулевото равенство в първия кръг у дома с Етър (Велико Търново) дупничани направиха 2:2, като гости, след като на два пъти повеждаха в резултата. В 17-ата минута завърналият се от контузия Костадин Бошиьков даде преднина на гостите и се разписа за -0:1. В 30-ата минута Виктор Младенов възстанови статуквото на терена и за изравни за -1:1. Преди това в 15-ата минута титулярният страж на Марек Даниел Белчев получи комоция след сблъсък във вратарското си поле с Герги Митров.

На негово място в игра се появи Калоян Георгиев, който спаси доста положения за дупничани. В 81-ата минута Атанас Лазаров отново изведе отборът на Марек напред в резултата вкарвайки за -1:2. Гостите от Дупница обаче не успяха да удържат крехкия си аванс до края на мача и допуснаха изравнянване в 90-ата минута. Точен тогава за Рилкси спортист бе капитанът на домакините Димчо Маринов. Така краен резултат Рилски спортист - Марек -2:2. По този начин Марек има вече две спечелени точки, докато за Рилски спортис това е първа точка след загубата с 2:6 от Вихрен в първия кръг.