3. Марек отказа Пирин (Банско) от амбиции за бараж

Марек отказа Пирин (Банско) от амбиции за бараж

Дупнишкият Марек охлади амбициите на ръководството от Пирин (Банско) за място на бараж даващо право за влизане в "А" футболната ни група. На своя стадион "Бончук" борещият се да не изпадне Марек изпусна да победи претендиращия за елита тим от Банско и срещата завърши при резултат 0:0. Тежкият терен допълнително затрудни усилията на двата отбора, но на терена не личеше, кой от двата тима се бори да не изпадне от втория ешелон и кой се бори за второ място в групата. Домакините от Дупница от самото начало търсеха гола, като още в първите минути Анжело Кичюков и Борислав Кралев съответно в 5-ата и 7-ата минута изтърваха изгодни положения.

Най-чистия пропуск за Марек през първото полувреме направиГеорги Караканов, който необезпокояван от никого в наказателно поле с глава прати топката в аут, след перфектно центриране отдясно на Янко Сандански. Картината през втората част отново не се промени и единствения отбор, който търсеше гола бе този на Марек. Момчета на треньора Атанас Джамбазки обаче изтърваха още куп положения пред вратата на Аршинков. Отново Караканов в 61-ата минута с глава не успя да прати топката в мрежата на Атанас Аршинков, а удар на влезлият през втората част за Марек Станкев мина на сантиметри от лявата греда. Единственият точен удар за отбора на Банско отправи Кабранов в 71-ата минута, стражът Василев обаче улови безпроблемно.

Треньорът на Банско Красимир Манолов вместо да пусне нападател в последните минути на мача и с това да търси трите точки, той предпочете да вкара защитник и по този начин да пази резултат, който по никакъв начин не устройваше неговият тим, тъй като по същото време Спортист (Своге) водеше с 2:0 на Рилски спортист. Така от игра бе изваден Диян Велков, който игра добре но не бе ефективен, а на негово място пусна защитникът Веселин Здравков. В заключителните минути на двубоя играта се водеше предимно пред вратата на гостите но гол така и не падна. Изнервен от невървежа Костадин Бошикьов си изработи ефектен червен картон, като две минути преди края на срещата извърши груб фаул срещу Ралчовски и реферът Ахмед Ахмед му показа втори жълт и съответно червен картон и го прати под душовете.

Шефовете на Банско в лицето на изпълнителният директор Георги Коцев, техническия директор Иван Близнаков не останаха никак доволни от играта на своите и постоянно по телефона следяха срещата в Самоков, която обаче завърши по начин по който се очакваше с победа за Спортист (Своге), който дръпна с две точки пред тима от Банско и увеличи шансовете си за бараж.