3. Марек пак лидер в класирането в "Б" група след успех в Каварна

Марек пак лидер в класирането в "Б" група след успех в Каварна

Дупничани биха Калиакра с 2:0

Марек се върна на първото място в класирането на „Б” група, след като победи с 2:0 при гостуването си на Калиакра и зарадва агитката си, която огласи със скандирания за любимия тим и стадиона в Каварна.

След нулево първо полувреме отборът от Дупница взе нещата в свои ръце след почивката. В 57-ата минута футболист на домакините игра с ръка в собственото си наказателно поле и главният арбитър Адриан Петров отсъди дузпа за Марек. Зад топката застана щатният изпълнител на наказателни удари Димитър Андонов, който не сбърка за 0:1.

Решителният момент дойде в 75-ата минута, когато вратарят на дупничани Пламен Младенов изби една топка точно от голлинията. Докато играчите на Калиакра се разправяха с рефера, при бърза контраатака Марек покачи на 0:2 чрез Тончев, а за протестите си треньорът на каварненци Левент Аврамов бе изгонен от пейката. Претенции към доста от решенията на съдията обаче могат да имат и дупничани.

Все пак Марек взе 6-тия си успех от 8 мача и остава единственият отбор в професионалния футбол без загуба дотук. Тимът от Дупница е лидер в класирането с 20 точки, след като изпревари Хасково (18 т.). Трети е отборът на Добруджа с актив от 14 точки.