3. Марек победи Бела с 3:2 с два гола на Кръстовчев

Марек победи Бела с 3:2 с два гола на Кръстовчев

Дупничани имаха предимство през целия мач, но допуснаха грешки в защита

Тимът на Марек 2010 (Дупница) спечели с 3:2 срещу третодивизионния Беласица (Петрич) в последната си контролна среща от лагера в Сандански. Двубоят се игра на терена на с. Вълково, като през всичките 90 минути дупничани имаха превъзходство.

Марек поведе много бързо с два гола. Още в 5-ата минута на мача Александър Манолов успя да открие резултата в полза на професионалния тим за 1:0. След още само 5 минути Здравко Стойков от Беласица игра непозволено вътре в наказателното поле срещу футболист на Марек и главния съдия Страхил Шурков съвсем отсъди дузпа в полза на Марек. Точен от бялата точка бе Еньо Кръстовчев за 2:0.

В 20-ата минута Беласица намали на 2:1 с попадение на капитана Краси Шапкаров, който открадна топката от вратаря на Марек, опитал да играе в стил Игита. Петнайсетина минути по-късно Еньо Кръстовчев реализира втория си гол в мача, с което резултатът стана 3:1.

След почивката централният нападател на Беласица Младен Малечканов от малък ъгъл насочи топката в мрежата за крайното 3:2.

Следващата проверка за дупнишкия тим е на 18 февруари, а съперник ще бъде отборът на Верея. Спарингът най-вероятно ще се състои на терена в комплекс "Царско село" в София. Предвидена е и контрола с Пирин (Рз) седмица преди подновяване на първенството в "Б" група.