3. Марек поведе във Втора лига след успех над Черноморец (Бч), Спартак (Пл) шокира Добруджа

Дунав стигна до успех над Спортист Своге с гол от съблекалнята, а Янтра вкара четири на Марица

Марек Дупница постигна трета победа от началото на сезона във Втора лига. Дупничани победиха с минималното 1:0 Черноморец Балчик в двубой от 4-тия кръг.

Единственото попадение в срещата беше дело на Раиф Мурадов в 84-тата минута.

След успеха Марек временно е начело в класирането с актив от 10 точки. Тимът на Танчо Калпаков може да бъде свален от върха във вторник, ако Септември успее да надвие ЦСКА 1948 II. В същото време Черноморец Балчик е в дъното на таблицата с една точка и един отбелязан гол.

В друг съботен мач от Втора лига Янтра Габрово срази с 4:1 Марица Пловдив. До 21-вата минута домакините водиха с 2:0 с головете на Иван Василев и Божидар Томовски. Веселин Марчев намали изоставането на пловдивчани, но Янтра вкара нови два гола, дело на Иванов и Емил Колев.

Спортист Своге пък загуби второто си домакинство за сезон 2023/24 във Втора лига. „Шоколадите“ отстъпиха на Дунав Русе с 0:1. Единственото попадение в срещата падна още във 2-ата минута, когато русенци получиха правото да изпълнят дузпа, която Мирослав Будинов реализира.

Още в 1-ата минута Дунав стигна до дузпа. Денислав Минчев падна в наказателното поле и реферът Мартин Великов отсъди дузпа, която Мирослав Будинов превърна в гол – 0:1.

След попадението футболистите на Георги Чиликов опитаха бързо изравняване. Мартин Кръстев направи добър пробив отляво, центрира и Калоян Стефанов засече топката, но я изпрати в аут.

През първото полувреме на практика липсваха чисти голови положения от страна и на двата отбора.

Домакините държаха повече топката, но не успяха да стигнат до опасна ситуация пред Дамян Дамянов.

В 37-ата минута гостите направиха принудителна смяна, като от игра излезе Стоян Предев, а на негово място се появи Иван Колев.

В заключителните минути на първото полувреме футболистите на Спортист стигнаха до няколко статични положения, но не успяха да реализират.

В 48-ата минута домакините направиха добра атака, Радослав Живков опита да изведе Мартин Кръстев, но пасът му бе пресечен.

В 53-ата минута гостите имаха добра голова възможност, но Симеон Вешев пропусна от малък ъгъл.

В 58-ата минута Иван Гошев направи страхотно спасяване след удар от близко разстояние на Илия Миланов.

Спортист имаше възможност да изравни в 77-ата минута. Александър Бастунов центрира от пряк свободен удар, топката попадна у Владимир Сиромахов, който стреля от движение, но не уцели вратата.

До края на срещата момчетата на Георги Чиликов опитаха да атакуват, а гостите заложиха на контраатаки, които бяха опасни.

По същото време Добруджа допусна първа загуба през сезона, отстъпвайки с 0:3 от Спартак Плевен като гост.