3. Марек с класика срещу Рилски спортист

Марек с класика срещу Рилски спортист

Марек записа първа победа през пролетния полусезон, от първенството на Западната "Б" група. На своя стадион "Бончук" дупничани победиха с 3:0 Рилски спортист (Самоков). Валентни Валентинов се разписа в редовното време на мача, а две от попаденията вкара резервата Захари Кръстев в даденото четири минутно продължение. Домакините от Марек се приспособиха по-бързо на тежкия терен и създадоха няколко положения в самото на начало на двубоя.

Първо Марио Данаилов в 2-рата минута от удобна позиция не уцели рамката на вратата, а минута по-късно Борисла Кралев излезе очи в очи със стража Гьорев, но не успя да го преодолее.

В 6-ата минута Кралев засече центриране с глава, което Гьорев спаси със сетни сили. В 13-ата минута щатния голмайстор на Марек Валентин Валентин прати топката в мрежата за 1:0 след като засече центриране от фаул на Илиян Илиев.

В 38-ата минута вратаря на домакините Белчев отрази удар от фаул на Васил Киров. През втората част домакините отстъпиха инициатива и се прибраха в своята половина и почти липсваха голови положения пред двете врати.

В даденото от рефера, Таско Тасков, четири минутно продължение резултатът набъбна до 3:0 след попадения на влезлият като резерва Захари Кръстев.

Първият гол падна след опит за центриране в наказателното поле на Рилски спортист, докато при втория вината бе изцяло на вратаря Красимир Гьорев.

ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч