3. Марек с класика в последната контрола

Марек с класика в последната контрола

Марек победи с класиче­ското 3:0 третодивизионния Спартак Пловдив в по­следната си контрола от лятната подготовка. Дупничани диктуваха събит­ията на терена през всичките 90 минути и този ре­зултат е най-малкият, с който се отърваха гости­те.

През първото полувре­ме наставникът на дома­кините Румен Стоянов пу­сна в игра доста експери­ментален състав, в който личаха имената на дошли­те на проби Светослав Диков, Алекс Манолов и Хри­сто Бангеев.

В З6-ата минута Дани Апостопов от Марек цен­трира от ъглов удар и централният защитник Емил Виячки даде предни­на на дупничани с глава.

Минутата бе 60-та, кога­то Иван Янчев от домакините се пребори за топка­та със защитник на плов­дивчани, преодоля още двама противникови бра­нители и с прецизен удар прати топката в долния десен ъгъл за 2:0.

Само 8 минути по-късно новото попълнение на дупнишкия клуб Петър Тончев даде началото на бърза атака, като изведе Димитър Ан­донов по десния фланг. Ан­донов напредна и центри­ра по земя към друг новопривлечен играч - Николай Хаджииванов, който от около 5 метра оформи крайното 3:0.