3. Марек се запъти към аматьорския футбол

Марек се запъти към аматьорския футбол

Отборът на Марек Дупница, който до миналата година играеше във футболния елит, е на крачка да попадне от следващия сезон в третия ни футболен ешелон, предаде кореспондентът на Novsport.com в Дупница. Основание за това дава днешната домакинска загуба на дупничани с 1:2 от Видима -Раковски (Севлиево) в мач от 29-ия кръг на Западната "Б" група.

Гостите поведоха в резултата на стадион "Бончук" с голове на Русев и Павлов в 20-ата и 45-ата минута на мача. Георги Караканов намали на 1:2 в 52-ата минута но силите на домакините стигнаха само до това и не успяха да се доберат поне до изравнително попадение. Така Марек ще трябва да спечели задължителна победа срещу Етър (Велико Търново) в следващия кръг, който също е застрашен от изпадане за да запази статута си на професионален отбор.

В други срещи от днес Пирин (Банско) победи у дома с 2:0 Етър (Велико Търново), а и двете попадения бяха дело на Томас Гълъбов в 5-ата и 58-ата минута на мача. Отборът на Пирин (Гоце Делчев) продължава да разочарова с представянето си и допусна нова загуба у дома, като падна с минималното 0:1 от Белите орли (Плевен).