3. Марек спечели дербито на "Б" група срещу Банско

Марек спечели дербито на "Б" група срещу Банско

В един много здрав сблъсък дупничани измъкнаха 3-те точки не без помощта и на своите фенове

Марек продължи победния си ход в Б-футболна група група и спечели гостуването си на Банско с 2:1 в мач от 15-тия кръг. В един много здрав сблъсък дупничани измъкнаха 3-те точки не без помощта и на своите фенове, които не спряха да подкрепят отбора си през всичките 90 минути на стадион Свети Петър.

Марек откри резултата в 27-ата минута, когато Петър Тончев подаде страхотен пас към Димитър Георгиев, който хладнокръвно направи 0:1. Мачът продължи да е двуостър и нападателят на гостите Еньо Кръстовчев пострада от всичко това. Кръстовчев, който игра невъзстановен, получи нова контузия и трябваше да напусне терена принудително, заменен от Александър Манолов. Двата тима въобще не спряха да атакуват и опасностите се редяха една след друга. Така минута преди края на първото полувреме Банско организира остро нападение, което Иванов завършиточно, изравнявайки за 1:1.

След почивката темпото на игра леко спадна, но интересните събития на терена се запазиха. Футболистите на старши треньора на Марек Ивайло Паргов пък дочакаха своя шанс и в 79-ата минута вкараха победен гол. След центриране от ъглов удар капитанът на гостуващия тим Милен Лахчев скочи най-високо и с глава прати топката в мрежата на Банско, взривявайки дупнишката агитка.

След победата Марек остава убедителен лидер в класирането, като вече има актив от 39 точки. В следващия кръг дупничани приемат на своя стадион Бончук тима на Раковски.