3. Марек взе дербито с Велбъжд

Марек взе дербито с Велбъжд

Гол на Екундайо Джейоба и дузпа в края носят успеха с 2:0 на мокрия терен в Дупница

Марек победи с 2:0 Велбъжд (Кн) в дербито от 4-ия кръг на Югозападната „В” група .Победата е трета поредна за дупничани от началото на сезона, съобщава официалният фен сайт на клуба.

Мачът се игра на стадион "Бончук" пред около 250-300 зрители . Условията за игра бяха много тежки, тъй като в Дупниа вали дъжд вече втори ден .

След първото полувреме Марек водеше с 1:0  с гол на Екундайо Джайеоба , който се възползва от грешка на защитник от Кюстендил и откри резултата.

През второто полувреме гостите се разиграха и упражниха натиск върху домакините. Все пак Марек успя да удържи съперника си и в продължението на мача Екундайо Джайеоба бе фаулиран в наказателното поле. Главният арбитър, който до краен предел изнерви феновете и  резервната скамейка в този мач, отсъди дузпа. Зад топката застана Димитър Андонов , който бе точен и направи резултата 2:0 и хвърли в екстаз феновете на домакините.

След изпълнението на центъра бе даден и край на мача с което Марек записа трета поредна победа и трета поредна чиста мрежа във първенството на Югозападната "В" футболна група. Въпреки победата, феновете на Марек не издържаха и нападнаха съдиите на  мача.

След този кръг Марек вече има 12 точки и е на второ място в класирането. В следващия кръг Марек приема Перун (Кресна) . Мачът е следващата неделя от 17:00 часа на стадион "Бончук".
Желев: Мачът с Добруджа е дерби за челните позиции

Треньорът на Етър говори преди мача с Добруджа

Бившият треньор на Литекс Ален Тупаич е пред завръщане в България

Специалистът притежава Про Лиценз и за последно бе начело на "оранжевите"

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига