3. Марек записа победа с 1:0 над Спортист (Своге)

Марек записа победа с 1:0 над Спортист (Своге)

Марек постигна трудна, но ценна победа в борбата си за място в „Б" група. На своя стадион "Бончук" домакините от Дупница победиха с 1:0 втория във временното класиране Спортист (Своге). Единственото попадение в мача реализира Георги Тодоров в 78-ата минута

Марек постигна трудна, но ценна победа в борбата си за оставане в "Б" група. На своя стадион "Бончук" домакините от Дупница победиха с 1:0 втория във временното класиране Спортист (Своге). Единственото попадение в мача реализира Георги Тодоров в 78-ата минута.

Първите минути на срещата предложиха добро начало за гостите от Своге, които имаха възможността да открият резултата още в 5-ата минута, но ударът на Стефанов премина покрай гредата.

В 11-ата минута започнаха да прехвърчат искри. Тогава Янек Кючуков бе съборен на земята, реферът Ангел Ангелов даде сигнал играта да продължи и двата отбора се хванаха за гушите. Равносметката от спора бе два жълти картона на Трифонов от Марек и Тодоров от Спортист.
Шест минути по-късно Игор Таскович нацели гредата след хубава атака на домакините. При идентична ситуация в 19-ата минута отново Таскович стреля, но този път встрани от вратата.
До края на полувремето гостите от Своге също уцелиха рамката. В 33-ата минута Абрашев изскочи зад отбраната на Марек, преодоля вратарят Василев, но топката срещна десния страничен стълб. В 60-ата минута Цветков от Спортист можеше да изведе своите напред в резултата след удар от около 30 метра, Василев обаче изби, като след това и гредата му помогна да запази вратата си суха.

Домакините от Дупница се добраха до гола в 78-ата минута на двубоя. Тогава Брестовички проби от дясно, намери в наказателното поле централният защитник Георги Тодоров, който от упор разстреля Стоянов за -1:0. По този начин домакините добавиха ценни три точки към актива си и дадоха повод на публиката да скандира след мача "А" група.

Самият президент Йордан Андреев след мача даде повод на привържениците да мечтаят отново да видят любимият си отбор в елита и обеща да изгради боеспособен отбор през лятото, който да гони промоция в елита. Иначе Андреев заяви, че неговият отбор тотално е надиграл тима на Своге и това е било най-малкото с което гостите си тръгват. Въпреки победата той допълни, че Марек още не е спокоен за оставането си в „Б" група и на тима ще са нужни още победи. В заключение той заяви, че няма да има завишени премии, тъй като мачът е влизал в графата задължителни три точки и футболистите са изпълнили професионалните си задължения.