3. Миньор с класика в Сапарева баня

Миньор с класика в Сапарева баня

"Чуковете" вкараха трите гола срещу Германея след почивката

Миньор Перник добави но­ви три точки към актива си в Югозападната "В" група, за­писвайки класическа победа с 3:0 над Германея в Сапарева баня.

Двата тима се вкопчи­ха в люта битка още от на­чалото, но през първите трийсетина минути голови положения пред двете вра­ти липсваха. Първата по-се­риозна опасност за попаде­ние дойде едва в 38-ата ми­нута, когато Андреас Васев от гостите изведе Томислав Павлов на изгодна позиция. Последният стреля в левия ъгъл, но вратарят на Герма­нея Евгени Спасов показа до­бър рефлекс и изби в ъглов удар.

През втората част Ми­ньор диктуваше темпото на игра и тотално надигра тима от Сапарева баня. В 50-ата минута Давид Стоянов от перничани бе изведен по чудесен начин и с премерен удар в долния десен ъгъл от­кри резултата в полза на го­стите.

Само една минута по-късно жълто-черните мо­жеха да убият интригата в мача, но параболичният удар на Йордан Йорданов срещна напречната греда на Герма­нея.

В 70-ата минута Георги Недялков от "чуковете" стре­ля от около 25 метра, стра­жът на домакините Евгени Спасов не се намеси убеди­телно и Адриан Олегов довкара топката за 0:2.

12 минути след това Адри­ан Олегов отново бе замесен в третия гол на Миньор. Той подаде в наказателното по­ле към влезлия като резерва Кирил Йорданов, който оформи крайния резултат.

Сапарева баня – Миньор 0:3
0:1 Д. Стоянов '50
0:2 Олегов '70
0:3 К. Йорданов '82

Сапарева баня: Спасов, Гроздин, Кру­мов, Стойнев, Венциславов (73 - Карачор-ски), Мангурев (73 -Атанасов), Везенков, Джогански (53 - Кралев), Гьонов, Сакаджийски, Чечев

Миньор: Леонтиев, Райчев, Олегов, Павлов, Цвет­ков, А. Васев (86 - Ди­митров), Сточнов, Не­дялков, Найденов (54 -К. Йорданов), Й. Йор­данов, Брестовички (80 - Томов)
Етър излъга Добруджа като гост, Монтана надви дубъла на Лудогорец (ВИДЕО)