3. Миньор се върна на победния път, Методи Костов над всички с хеттрик

Миньор се върна на победния път, Методи Костов над всички с хеттрик

Перничани си бяха взели поука след двете поредни загуби и разгромиха Балкан с 4:0

Миньор се върна на побед­ния път след двете поредни за­губи от Оборище и Перун (Крес­на) и разгроми Балкан (Варвара) като гост с 4:0, съобщава "Тема спорт".

Футболисти­те явно си бяха взели бележка от конското, което слушаха през седмицата, и изглеждаха преобразени. Перничани започ­наха настървено и до 23-ата минута вече водеха с 2:0. Ав­тор и на двете попадения стана централният напада­тел Методи Костов. В 21-та минута след центриране на Васев Киров свали топката в краката на Костов и той отк­ри резултата. Само минута по-късно отново таранът бе най-съобразителен в наказа­телното поле, засичайки центриране на Райков - 0:2.

Домакините тръгнаха по-масирано напред след почивка­та, което даде възможност на чуковете да контраатакуват опасно. В 64-та минута Васев избяга от защитата, но вра­тарят на домакините отрази удара му. Топката попадна в Костов, който за трети път в мача се разписа. Крайното 4:0 оформи Антон Киров 80-ата минута. Малко по-късно домакините получиха право да изпълнят дузпа, но вратарят на Миньор отрази наказател­ния удар.

Миньор: Леонтиев, Д. Стоянов, Олегов, Райчев, Киров, Райков, Илиев, Й. К. Йорданов, Васев, Павлов, Костов (Стефанов, Софрониев, Кал. Евгениев)