3. Монтана надви Любимец в голово шоу и записа първи успех за годината

Монтана надви Любимец в голово шоу и записа първи успех за годината

Каращият проби Зонго се разписа за успеха с 3:2 в Правец, съобщи кореспондент на Novsport.com

Монтана победи с 3:2 втородивизионния Любимец в контролна среща, играна в Правец, съобщи кореспондент на Novsport.com.

Мачът започна с два часа закъснение, за да могат домакините да изчистят терена от падналия сняг, но въпреки това, още преди почивката, паднаха три от попаденията в двубоя.

В 14-та минута Владимир Мичев изведе монтанци напред в резултата с неспасяем шут от 25 метра, а в 25-ата Фарес Брахами комбинира с Антон Костадинов, който намери оставения непокрит Зонго и каращият пробен период 27-годишен полузащитник от Булкина Фасо откри головата си сметка за Монтана, покачвайки на 2:0.

Четири минути преди почивката футболистите на Любимец намалиха с гол на Кирил Атанасов след изпълнение на корнер вдясно от вратата на Веселин Цветковски, ала в 74-ата минута Йордан Тодоров-Паро изведе Георги Пашов сам срещу вратаря и младежкият национал на монтанци направи 3:1. Крайният резултат в срещата бе оформен в 88-ата минута от Георги Чакъров.

Това бе първи успех за отбора на Монтана за 2013 г., след като в предишната проверка, играна отново в Правец, възпитаниците на треньора Атанас Джабмбазки завършиха наравно 0:0 с друг втородивизионен тим - Септември (Симитли).

Съставът на Монтана: Веселин Цветковски, Владимир Мичев, Мартин Сечков, Антон Личков, Мартин Ковачев, Димитър Илиев, Анотн Костадинов, Илиян Илиев, Атанас Чепилов, Фарес Брахами, Зонго (Милен Лахчев, Георги Пашов, Петър Станев, Йордан Тодоров, Славчо Шоколаров, Боян Гайтанов).

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч