3. Монтана победи пряк конкурент за второто място (+СНИМКИ)

Монтана победи пряк конкурент за второто място (+СНИМКИ)

Монтана победи с 1:0 Хасково, пряк конкурент за второто място на "Б" група в мач, който се игра почти на една врата. Агитката на Монтана закъсня за двубоя от 24-ия кръг в Мездра, защото бусът с феновете претърпял катастрофа по пътя.

Първата опасност пред вратата на гостите стана още в 4-та минута, когато капитанът на Монтана Венци Иванов стреля от фаул покрай гредата. Малко след това далечен удар на Владимир Байрев бе спасен от вратаря Николай Банков. Най-чистото положение домакините създадоха в 32-та минута, когато Красимир Илиев шутира силно от 30 м. Топката отиваше под гредата, но стражът на Хасково спаси. Пет минути преди края на полувремето и Владислав Узунов пробва от далечен удар, който премина встрани от вратата.

И след почивката монтанци продължиха да бъдат по-активни и в 59-та мин. създадоха най-чистото си положение за гол. Тогава след центриране от корнер отляво на вратата и продължително разбъркване, топката попадна у Владимир Байрев, който обаче стреля много слабо към опразнената врата и защитник изби. В 71-та мин. Йордан Тодоров от пряк свободен удар стреля би вратата. Натискът на домакините все пак даде резултат и в 74-та мин. влезлият като резерва Благой Наков с топовен удар отдалеч и изненада вратаря Николай Банков.

Монтана – Хасково 1:0
Монтана: Христо Иванов, Георги Мечечиев, Раиф Мурадов, Владимир Байрев, Йордан Тодоров (78-Антон Костадинов), Ерик Почански (67-Александър Киров), Венци Иванов-кап., Цветелин Тонев (46-Благой Наков), Николай Николов, Красимир Илиев, Владимир Мичев. Ст. треньор Николай Митов.
Хасково: Николай Банков, Николай Димитров, Кирчо Крумов, Атанас Кръстев, Владислав Узунов, Гейнур Марем, Митко Плахов (82-Мариус Найденов), Вълчан Чанев, Деян Лозев (69-Димитър Алексиев), Недялко Хубенов-кап. (33-Костадин Ничев), Емил Ангелов. Ст. треньор: Димчо Ненов.
Голмайстор: Благой Наков (74).
Главен съдия: Ангел Баялцалиев (София).
Помощници: Георги Георгиев, Станислав Груев (София).
Жълти картон: Венци Иванов, Йордан Тодоров (Монтана); Кирчо Крумов (Хасково).
Стадион „Локомотив”, Мездра -100 зрители.

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч