3. Монтана победи Спартак Вн в Албена

Монтана победи Спартак Вн в Албена

Втородивизионният Монтана се класира на второ място в група А на турнира в Албена, след като в последния си мач днес победи Спартак Варна с 2:0. През първото полувреме футболистите на Монтана надиграха тотално съперника си.

Първото попадение в мача реализира в 41-а минута Мирослав Петров, който бе намерен непокрит в наказателното поле от Диян Петров. Три минути по-късно Велимир Иванович можеше да изравни, но след удара му топката срещна гредата. През втората част в игра за Спартак се появиха дошлите на проби Боян Илич и Огнян Косев.

И след почивката Монтана бе по-добрият отбор. В 55-а минута Георги Владимиров се възползва от грешка на вратаря на Спартак и с точен прехвърлящ удар удвои преднината на Монтана. Десет минути по-късно той можеше да направи резултата класически, но пропусна от непосредствена близост.

До края на мача пропуски от чисти позиции за Монтана направиха още Стефан Харлов, Владимиров и Венци Иванов. След изиграването на всички мачове в групата на първо място е ЦСКА с 9 точки, следван от Монтана с 6, Локомотив Пловдив с 3 и Спартак Варна без спечелена точка.