3. Монтана с победа над Ботев в контрола

Монтана с победа над Ботев в контрола

Монтанци спечелиха гостуването си на Ботев (Враца) с 3:1

Отборът на елитния Монтана победи с 3:1 като гост Ботев (Враца) в контролна среща играна на стадион “Христо Ботев” във Враца.

Светлин Симеонов-Пинчера изведе домакините напред в резултата 32-та мин. с топовен изтрел под лявата сглобка.

След почивката треньорите и на двата отбора Сашо Ангелов (Ботев) и Атанас Джамбазки (Монтана) пуснаха всички футболисти от резервната скамейка, като две от смените в състава на гостите бяха в основата на обрата.

Най-напред в 60-та мин. Венцислав Христов бе спънат в наказателното поле и Ахмед Хикмет вкара отсъдената дузпа. Малко след това след триково изпълнение на фаул Хикмет чукна топката към Христов и той я изпрати неспасяемо във вратата 1:2 за Монана.

В последната минута на редовното време отново Венци Христов след самостоятелен пробив оформи крайния резултат. За Ботев (Вр) поради контузия не игра титулярният централен защитник Цветан Антов. Трамви пък попречиха на трима от Монтана Димитър Илиев, Светлан Кондев и Атанас Чепилов да вземат участие в проверката.