3. Монтана спечели рутинно 2:0 дербито с Ботев (Вр) (+СНИМКИ)

Монтана спечели рутинно 2:0 дербито с Ботев (Вр) (+СНИМКИ)

Дербито на Северозапада обаче не успя да събере повече от 2000 зрители

С голове на Сергей Георгиев и Иван Цачев Монтана спечели рутинно с 2:0 домакинството си на комшиите от Ботев (Враца). Дербито на Северозапада обаче не успя да събере повече от 2000 зрители. За лидера в „Б” група това бе пета поредна победа през пролетния полусезон и пети мач без допуснат гол, при десет вкарани.

Срещата можеше започне отлично за гостите, които получиха правото да изпълнят дузпа още в 6-та мин. Тогава Григор Георгиев се сблъска с централния защитник на Монтана Асен Георгиев в наказателното поле, а главният съдия Димитър Желязков видя нарушение, но изненада всички на стадиона като показа жълт картон на Георги Пашов. От бялата точка Цветелин Тонев стреля в долния десен ъгъл, но вратарят и капитан на монтанци Христо Иванов майсторски спаси неговия удар. Домакините вкараха при първата си по-опасна атака. Това стана в 11-та мин., когато Иван Минчев намери с далечен пас вляво пред пеналта Сергей Георгиев, той напредна и с щут покрай вратаря изпрати топката в долния му десен ъгъл. До края на полувремето футболистите на Ботев не излязоха от собствената си половина, а монтанци се опитаха с центрирания да стигнат до втори гол и на два пъти Мирослав Антонов бе близо да го направи. В 39-та мин. пък Борислав Балджийски изтреля една бомба от 20 метра, но топката премина над напречната греда.

На полувремето ст. треньорът на врачани Адалберт Зафиров направи две смени, като в игра влязоха нападателите Румен Рангелов и Петър Петров. Още в 47-та мин. обаче Монтана можеше вече да води с 2:0. Атака на Здравко Лазаров по лявото крило завърши с остро центриране по земя и Дарко Савич едва не си отбеляза автогол. При сходна ситуация пред вратата на домакините Цветелин Тонев пусна успоредно на голинията, но Иван Михов не рискува и изби в корнер. В 71-та мин. многоходова атака на монтанци завърши с хубав удар на Миро Антонов, но покрай вратата. Шест минути по-късно лидерът в „Б” група стигма до втори гол, в  който участие взеха трима адаши. Иван Минчев центрира от фаул в наказателното поле, Иван Михов намери с глава Иван Цачев и нисичкият нападател направи Христо Митов за втори път безпомощен. В последната минута на редовното време Борислав Балджийски се пребори за една топка по десния фланг и намери в наказателното поле Йордан Тодоров, но силния му удар с левачката бе спасен от стража на гостите.

Монтана – Ботев (Враца) 2:0
Монтана: Христо Иванов-кап.,  Георги Пашов, Иван Михов, Христофор Хубчев, Асен Георгиев, Георги Ангелов, Иван Минчев (82-Янко Ангелов), Балджийски, Сергей Георгиев, Мирослав Антонов (73-Йордан Тодоров), Здравко Лазаров (67-Иван Цачев). Ст. треньор: Ферарио Спасов.
Ботев: Христо Митов-кап., Петър Альошев, Любомир Деспотов (46-Петър Петров), Илиян Марчев, Дарко Савич, Николай Маринов, Калоян Цветков, Дилян Димитров, Григор Георгиев (74-Николай Ботев), Цветелин Тонев, Жак Коен (46-Румен Рангелов). Ст. треньор: Адалберт Зафиров.
Голмайстори: 1:0 Сергей Георгиев (11), 2:0 Иван Цачев (77).
Главен съдия: Димитър Желязков.
Асистенти: Цанко Симеонов, Дарин Страхилов.
Жълти картони: Георги Пашов, Иван Михов (Монтана); Илиян Марчев, Калоян Цветков, Дилян Димитров, Цветелин Тонев (Ботев).

Стадион „Огоста”-2000 зрители.

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч