3. Надъхан Ямбол разгроми Бдин (Видин)

Надъхан Ямбол разгроми Бдин (Видин)

По 250 лв. на калпак ще вземат аматьорите

Аматьорският Тунджа 1915 (Ямбол) разгроми Бдин (Видин) със 7:0 в мач от първия кръг на турнира за Купата на България. Домакините бяха много надъхани и от самото начало се хвърлиха за победа срещу втородивизионния Бдин, който беше съставен само от юноши на клуба, предаде кореспондент на Novsport.com. Надъхани, защото им било обещано по 250 лв. на калпак. Видинчани пък били покосени от предизборната кампания и едва осигуриха пътуването до Ямбол. Финансовата криза в тима удари сериозно по тях и логично загубиха.

"Ако бяхме с мъжете, щяхме да ги пребием", коментираха от ръководството на Бдин.

Стефанов си отбеляза два автогола в 25-ата и 80-ата минути, а Даниел Василев беше принудително заменен в 57-ата минута при 0:3. Иначе за Ямбол головете реализираха Вълков (12), Чечев (38), Христов (62), Баев (65) и Димитров (88).

Срещата на стадион „Тунджа” наблюдаваха 500-600 зрители. Те създадоха атмосфера, за която спомогна и хубавото слънчево време.

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига