3. Нафтата така и не задмина Несебър в гонката в Бургас

Нафтата така и не задмина Несебър в гонката в Бургас

Двата тима направиха резултатен мач, Сакалиев се скъса да пропуска

Нефтохимик и Несебър изиграха страхотен мач в „морското” дерби от Б група пред неповече от 150 души на стадиона в Бургас. Всеки път гостите от Несебър повеждаха в резултата, „шейховете” изравняваха, но в крайна сметка тимът на Иван Цветанов издържа и се наложи с 3:2. Нападателят на домакините Стойко Сакалиев стана основен длъжник за своите, защото пропусна няколко много чисти голови положения и лиши отбора от трите точки.

Голмайстори за победителите станаха Янчев, Грозев и Дуков, а точни за бургазлии бяха Христов и Костов.

Домакините започнаха плахо двубоя, доста прибрано, въпреки домакинския фактор и още в 4-ата минута Несебър поведе с гол на Иван Янчев. Той се възползва от колективна грешка в защита, взе топката, от границата на наказателното поле отправи плътен удар по земя и порази целта в долния десен ъгъл.

Постепенно футболистите на Нефтохимик се отърсиха от първоначалния шок и погледнаха по-смело към вратата на Виктор Георгиев. В по-голямата част на атаките в центъра на вниманието бе Сакалиев, на който явно днес не му бе ден и направи няколко фрапиращи пропуска. Първото от тях се случи в 18-ата минута, когато от непосредствена близост прати топката далеч в аут.

Въпреки колебанието в завършващата фаза, „шейховете” все пак изравниха. В 26-ата минута Николай Костов изпълни технично пряк свободен удар, при който стражът въобще не успя да реагира.

След това отново дойде часът за пропуски на Сакалиев. Около две минути преди края на частта той бе намерен непокрит на границата на малкото наказателно поле, но вместо да шутира веднага, потърси подаване и опропасти всичко. Малко преди това излезе очи в очи срещу вратаря и стреля далеч в аут.

Този сценарий се повтори и през второто полувреме. Гостите възстановиха преднината си в самото начало след гол на Грозев, който се възползва от доста нескопосана изява на вратаря. Митев се опита да изрита топката далеч в противниковата половина, но не я нацели добре и буквално я подари на Грозев и той без колебание разстреля празната врата.

Домакините обаче не се предадоха и Милен Христов се разписа за 2:2. Играчите на Нафтата проведоха добра контраатака, Ангелов центрира в наказателното поле, където Христов засече с глава остави безпомощен Георгиев. Точка на спора в този завързан мач сложи Илиян Дуков, който засече от ъглов удар.

Край на мача. Несебър победи с 3:2 като гост!

87 - Последна смяна и за Несебър. Кадифчин напусна, Георгиев ще доиграе двубоя.

84 - Последна смяна за Нафтата. Излезе Стоев, влезе Йорданов.

82 - Смяна за Несебър. Грозев излезе, влезе Цанков.

80 - Гол за Несебър! Илиян Дуков засече центриране от корнер, след като вратарят излезе неразчетено.

78 - Жълт картон за Ценов, който задържа протвников играч.

77 - Центриране от дясно на Костов, който намери Колев, той си спря топкака, шутира, но право в ръцете на вратаря.

73 - Смяна в редиците на Нафтата. Марин Ценов влиза, излица Ангелов

72 - Жълт картон за Галин Богданов.

70 - Груба грешка на Тодор Стоев, топката попадна в краката на Грозев, който стреля от дъгата на наказателното поле и топката мина на сантиметри от лявата греда.

'64 - Самостоятелен пробив Кадифчин, който нахлу в наказателто поле, шутира силно, но вратаря с акробатичен плонж изби в корнер.

'59 Смяна и за Нефтохимик. Матев напусна и на негово място влезе Колев.

'55 Смяна в състава на Несебър.  Излиза Янев, влиза Николов.

'53 - Гол за Нафтата! Стамен Ангелов центрира, намери в наказателното поле Милен Христов, който оправи точен удар с глава от близко разстояние.

'51 - Жърт картон за Крачунов, който попречи на Сакалиев да изпълни бързо свободен удар.

'49 Гол за Несебър. Грозев се възплозва от група грешка на Митев, който при опит да я изрита силно напред не я нацели добре, кълбото попадна във играча на гостите и той без проблеми я вкара в празната врата.

' 48 Ангелов намери Сакалиев, който от точката за дузпа прати топката в аут.

Начало на второто полувреме.

'45 - Край на първото полувреме.

'43 - Непростим пропуск на Сакалиев! Желев центрира от дясно, Христов отклони към Сакалиев, който бе непокрит на границата на малкото наказателното поле, той обаче не шутира, а тръгна да подава и опропасти всичко

'35 - Домакините за момента надиграват съперника си. Христов изведе с глава Сакалиев, който излезе сам срещу вратаря, но шутира много неточно.

'30 - Постепенно Нефтохимик вдигнаха оборотите. Сакалиев центрира, вратарят отклони топката, но не я изби силно, кълбото падна на около 1 от голлинията, но никой от домакините не бе там, за да го засече.

'28 - Жълт картон за Грозев заради реплики към съдията.

'26 - Гол за Нафтата! Николай Костов изравни! След технично изпълнение от пряк свободен удар топкака попадна в десния ъгъл на вратата, стражът въобще не реагира.

'23 - Двойно подаване между Грозев и Янчев завърши с извъжедането на Грозев на изгодна позиция, но не намери очертанията на вратата.

'20 - Любопитна ситуация в наказателното поле на Несебър. Лефтеров центрира от ляво, в пеналта Сакалиев се опита да играе за топката, но падна и веднага поиска дузпа заради задържане, но съдията остана безмълвен.

'18 - Възможност за Нафтата. Матев проби по лявото крило, центрира ниско, там Сакалиев игра с топката, предоставия на Христов, но той не отправи добър удар - кълбото мина на около половин метър от горната греда.

За момента се получава много здрав мач без положения и пред двете врати, преобладават единобърствата в централната част. Несебър стоят много добре на терена, докато домакините трудно успяват да наложат натиск.

4' -  Гол за Несебър! Иван Янчев. След колективна грешка в защита той открадна топката и от границата на наказателното поле с пълетен удар по земята вкара в долния десен ъгъл.

Начало на мача. Първи с топката играят Несебър.

Времето за футбол в Бургас е страхтно, но на стадиона за момента има не повече от 100 души. Това е най-слабо посетеният мач на Нафтата от доста време насам.

Стартови състави:

Нефтохимик: 69. Николай Митев, 4. Диян Лефтеров, 17. Николай Костов, 5. Тодор Стоев, 20. Юли Иванов, 14. Момчил Желев, 21. Стойко Сакалиев, 27. Георги Калоянов, 26. Милен Христов, 10. Стамен Ангелов, 16. Цветомир Матев

Резерви: 84. Георги Христов, 23. Иван Янчев, 9. Павел Алексиев, 13. МАРИН Ценов, 15. Петър Колев, 7. Коста Щерев, 8. Йордан Йорданов

Димитър Стойчев

Несебър: 12. Виктор Георгиев, 15. Даниел Граматиков, 21. Цветелин Радев, 3. Илиян Дуков, 23. Галин Богданов, 20. Георги Янев, 9. Трайо Грозев, 18. Иван Янчев, 16. Добрин Орловски, 17. Стоян Кадифчин, 22 Стефан Крачунов

Резерви: 1. Мирослав Григоров, 11. Иван Цанков, 7. Борислав Иванов, 14. Емил Николов, 5. Димитър Попов, 4. Йордан Георгиев

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига