3. Нафтекс разби Миньор с 5:1 при гостуването си в Раднево

Нафтекс разби Миньор с 5:1 при гостуването си в Раднево

Нафтекс победи с категоричното 5:1 Миньор (Раднево) като гост и продължава да е на второ място във временното класиране на Източната „Б” група с актив от 38 точки. По две попадения за „шейховете” реализираха нападателите Деян Христов и Петър Колев, а веднъж се разписа Борислав Стойчев.

Централният бранител на Нафтекс откри резултата още в 8-ата минута на двубоя. Тогава Стойчев засече с глава центриране от пряк свободен удар на направилия много силен мач полузащитник Стефан Костадинов. Домакините стигнаха до изравнително попадение само 4 минути по-късно. Негов автор стана Георги Куртев, който изпълни перфектно пряк свободен удар.

Футболистите на Диян Петков отново поведоха в резултата в 26-ата минута чрез Колев. Нападателят засече с глава прекрасно подаване на капитана Малин Орачев. До почивката пропуски направиха Цветан Филипов и Христов.

Голмайсторът на „шейховете” обаче се реваншира през втората част на мача, когато отбеляза две попадения. Първото бе реализирано в 54-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу много активния Колев. В 70-ата минута Христов покачи на 4:1, след като бе изведен на чиста позиция от капитана Орачев.

В 76-ата минута домакините удариха греда чрез резервата Никола Солаков, който засече с глава центриране от фаул на свой съотборник. Колев оформи крайното 5:1 в последната минута на редовното време, когато бе изведен очи в очи с вратаря на Миньор от Орачев.

В 22-ия кръг на Източната „Б” група съперник на Нафтекс ще бъде Калиакра (Каварна). Срещата на стадион „Лазур” е на 25.04 (събота) от 17,00 часа.