3. Нафтекс записа класическа победа над Волов

Нафтекс записа класическа победа над Волов

Отборът на Нафтекс победи с класическото 3:0 Панайот Волов (Шумен) и затвърди втората си позиция във временното класиране на Източната „Б” група. Успехът обаче не дойде никак лесно за футболистите на Диян Петков, като и трите гола паднаха през второто полувреме на мача. На два пъти точен бе голмайсторът на „шейховете” Деян Христов, който вече води убедително при стрелците в Източната „Б” група с 18 попадения, а веднъж се разписа капитанът Малин Орачев.

Първите 45 минути на срещата не предложиха особено приятен за гледане футбол, като чистите голови положения и пред двете врати бяха твърде малко. Пропуски за Нафтекс направиха двамата нападатели Христов и Васил Калоянов, които се възползваха от грешки в отбраната на гостите след статични положения. Футболистите на Волов разчитаха предимно на удари отдалеч, които по никакъв начин не затрудниха Янко Георгиев.

Старши треньорът на Нафтекс Диян Петков веднага реагира на негативния развой на срещата, пускайки в игра след почивката Петър Колев и Христо Лемперов. Двамата раздвижиха халфовата линия и атаката на домакините, притискайки тима на Волов и това логично доведе до откриване на резултата в 67-ата минута на двубоя. Цветан Филипов центрира прекрасно от пряк свободен удар, след който Христов надскочи защитник на гостите и вкара топката в мрежата.

Само 4 минути по-късно Малин Орачев удвои преднината на Нафтекс. Капитанът на „зелените” се разписа с хубав прехвърлящ удар от границата на наказателното поле. Христов оформи крайния резултат 6 минути преди края на срещата. Нападателят се възползва от суматоха в пеналта на гостите, предизвикана от Колев и от непосредствена близост отбеляза втория си гол в мача.

След тази победа Нафтекс събра актив от 43 точки, със 7 повече от третия Калиакра (Каварна). В следващия кръг тимът на Диян Петков гостува на Черноморец (Балчик).