3. Нападател на Септември (Симитли) гори с три заплати

Нападател на Септември (Симитли) гори с три заплати

Кметът на Симитли Апостол Апостолов коментира пред Novsport.com, че Цветан Николов сам ще плати наложената му от БФС глоба

Нападателят на Септември (Симитли) Цветан Николов ще си понесе последствията за хулиганското поведение по време на мача от 13-ия кръг на Западната „Б” група при гостуването на Чавдар (Бяла Слатина).

Тогава голаджията засипа с псувни и обиди съдийската бригада при загубата на отбора с 1:2. Освен, че му бе показан червен картон във въпросната среща нападателят отнесе и  сериозно наказание от БФС.

Той бе наказан с лишаване от състезателни права за три срещи и парична глоба в размер на 1 700 лева.

Днес благодетелят на отбора и кмет на Симитли Апостол Апостолов коментира пред Novsport.com, че футболистът сам ще си плати глобата. Парите се равняват на три негови заплати.

В допълнение Апостолов заяви, че отборът не е във финансова криза. Заминаването в деня на мача за Купата на България срещу Ботев (Козлодуй) е било по настояване на футболистите.

Освен това играчите решили, както в предишния кръг с Чавдар (Бяла Слатина) и за мача вчера да пътуват с автомобили до Козлодуй.

Пътуването с коли според градоначалника е доста по скъпо удоволствие, отколкото с автобус. Утре или най-късно в петък на играчите ще им бъдат изчистени всички траншове, премии и заплати, преди последния шампионатен мач с Бдин (Видин).

И след този мач отборът ще продължи с тренировъчния процес тъй като съществува вероятност третият кръг на турнира за Купата на България да се играе през декември.

Септември (Симитли) се класира на 1/8-финалите след като победи с 9:8 след изпълнение на дузпи третодивизионния Ботев (Козлодуй), макар и гостите от Симитли да играха 75-минути с човек по-малко заради червения картон на Антон Тодоров.

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига