3. Нефтохимик изхвърли Ботев (Враца) от турнира за купата

Нефтохимик изхвърли Ботев (Враца) от турнира за купата

"Шейховете" биха врачани с 1:0 в Бургас

Отборът на Нефтохимик изхвърли елитния Ботев (Враца) от турнира за Купата на България, след като го победи с 1:0 в реванша от 1/16-финалите. Първата среща завърши 1:1 и така бургазлии се класираха за следващата фаза.

Единственото попадение в мача отбеляза Станимир Андонов в 6-ата минута. Той се разписа след центриране на Момчил Желев и неразбирателство в защитата на гостите.

Най-близо до гол футболистите на Антони Здравков бяха в 17-ата минута, когато Александър Якимов вкара топката във вратата на Божидар Стойчев, но реферът отсъди засада.

До края на полувремето, а и през втората част гостите от Враца не показаха достатъчно желание да доведат срещата до продължения и логично радостта остана за футболистите и феновете на Нефтохимик.