3. Нефтохимик излъга Пирин (Рз) с гол още в третата минута

Нефтохимик излъга Пирин (Рз) с гол още в третата минута

Цветан Филипов вкара за 1:0 в самото начало

В първото си домакинство за годината, Нефтохимик победи отбора на Пирин /Разлог/ с 1:0 и добави 3 ценни точки към актива си.

Срещата се реши още в 3-та минута след точен удар на Цветан Филипов. Д края на полувремето на „шейховете“ им се наложи да отбият няколко атаки към своята врата.  В 37-ма минута те имаха възможност да удвоят резултата, но пропуснаха. След изпълнение на пряк свободен удар на Цветан Филипов и разбъркване в наказателното поле, Илия Димитров стреля с глава, но топката попадна в ръцете на вратаря.

Действието през втората част на мача се развиваше главно в центъра на терена. Момчетата на Диян Петков пропуснаха възможност за гол в 75-та минута. След като Цветан Филипов центрира от корнер, Даниел Гаджев стреля към врата на Пирин, но не улучи.

Състав на Нефтохимик: Петър Денчев, Живко Хаджиев, Станислав Жеков, Тихомир Трифонов, Тодор Гочев, Даниел Гаджев, Цветан Филипов, Иван Цачев, Владислав Мисяк, Борислав Борисов, Илия Димитров
Резерви:  Петко Пацов, Слави Шопов, Станимир Андонов, Станислав Дрянов, Стефан Неделчев, Стоян Кижев, Ерай Карадайъ