3. Нефтохимик отива на финал на "Поморие къп"

Нефтохимик отива на финал на "Поморие къп"

"Шейховете" победиха Спартак (Плевен) с 3:1

Нефтохимик зае първо място в своята група на турнира Pomorie cup и се класира на финал, след като победи Спартак (Плевен) с 3:1.

Първата част на мача премина при равностойна игра. Плевенчани откриха резултата в 20-та минута, но 10 минути по-късно за „шейховете“ се разписа Стефан Неделчев, след центриране от фаул на Цветан Филипов.

През второто полувреме Нефтохимик взе превес на терена. Момчетата на Диян Петков поведоха в резултата в 70-та минута, след перфектно изпълнена дузпа от Теодор Стефанов. Единадесетметровият наказателен удар в полза на „шейховете“ бе отсъден заради игра с ръка в наказателното поле на играч на Спартак. Четири минути преди края на срещата Владислав Мисяк оформи победното 3:1.

На финала „шейховете“ ще се срещнат с победителя от втората група на турнира, в събота /13.02/, от 15:00 часа. За място на финала в момента спорят отборите на Несебър и Созопол.

Състав на Нефтохимик: Димитър Илиев, Слави Шопов, Стоян Кижев, Симеон Иванов, Тодор Гочев, Теодор Стефанов, Иван Цачев, Живко Хаджиев, Цветан Филипов, Ерай Карадайъ, Стефан Неделчев

Резервен състав: Петър Денчев, Мирослав Коев, Станислав Дрянов, Станимир Андонов, Даниел Гаджев, Владислав Мисяк, Ростислав Петров, Даниел Костов, Мартин Иванов, Борислав Борисов, Валентин Иванов