3. Нефтохимик се подигра с бойкотиращия Доростол, 7:1 в Бургас

Нефтохимик се подигра с бойкотиращия Доростол, 7:1 в Бургас

"Шейховете" изнесоха истински голов спектакъл на стадион "Червено знаме"

Отборът на Нефтохимик разгроми Доростол 2003 със 7:1 в мач от 9-ия кръг на Източната „Б” група.

Двубоят на стадион „Червено знаме” в Бургас премина изцяло под диктовката на домакините, като тези 7 гола бяха най-малкото, с което силистренци можеха да си тръгнат. В знак на протест, поради неизплатени премии, гостите излязоха с много експериментален състав, в който преобладаваха млади футболисти и юноши на отбора.

Срещата се забави със 7-8 минути тъй като до последно се е очаквало десетина от титулярните играчи на Доростол да се качат в автобуса. В крайна сметка единствените по-опитни футболисти на гостите, които излязоха на терена бяха вратарят Тодор Тодоров, както и дошлите от Етър Екундайо Джаейоба и Мариян Генов. Куриозното бе, че силистренци имаха само един играч на резервната скамейка.

Нефтохимик доминираше напълно през първото полувреме като най-активен за бургазлии бе Стамен Ангелов, който развинтиотбраната на Доростол с множество пробиви по дясното крило. При резултат 4:0 на почивката, домакините намалиха леко оборотите в началото на втората част и позволиха на силистренци да върнат едно попадение. Отборът на Доростол можеше да стигне и до втори гол, но сериозен пропуск от няколко метра направи Екундайо Джаейоба, който пред опразнената врата пробва странична ножица и прати топката над гредата.

Резултатът откри Симеон Златев още във втората минута след като засече с глава центриране на Николай Костов. Момчил Желев удвои в 11-ата след асистенция на Стамен Ангелов, а Сакалиев придаде класическо изражение на резултата в 24-ата с гол от дузпа.

Отново Сакалиев се разписа в 41-ата минута, прехвърляйки технично излезлия напред Тодор Тодоров за 4:0.

След почивката капитанът на гостите Мариян Генов отбеляза изключително красиво попадение в 52-ата минута. Бившият футболист на Етър (Велико Търново) вкара директно от пряк свободен удар, с фалцов изстрел над стената.

В 56-ата минута обаче след поредното центриране на Стамен Ангелов, Милен Христов се разписа, правейки резултата 5:1. В 72-ата минута ситуацията за гостите стана още по-тежка. Тимът на Доростол остана с човек по-малко на терена след като футболистът с номер 7 получи втори жълт картон.

Логично домакините стигнаха до ново попадение в 85-ата минута, а негов автор бе Петър Колев, който засече на шпагат центриране на Симеон Златев.

Крайното 7:1 оформи Йордан Йорданов, който добави топката във вратата на Доростол, след първоначално отразения удар на Желев.

---------------------------------------------------------------------------

Вижте как се разви мача минута по минута:

90' Край на мача! Нефтохимик разпиля Доростол със 7:1!

88' 7:1!!!  Удар на Желев е отразен от Тодор Тодоров, но при добавката Йордан Йорданов е безпощаден.

85' 6:1 за Нефтохимик! Симеон Златев центира остро успорердно на голлинията и Петър Колев засече на шпагат в мрежата на Доростол. Истински разгром на стадион "Червено знаме"!

80' Гостите извършват единствената си смяна. Иван Петров влиза в игра

77' Футболистът с номер 7 от състава на Доростол получава втори жълт, респективно червен картон за опасно влизане в краката на Момчил Желев.

72' Последна смяна в състава на домакините. Петър Колев влиза на мястото на Стойко Сакалиев.

65' Изключителен пропуск на Доростол! Футболистът с номер 9 от тима на гостите прехвърли Митев и уцели напречната греда. Веднага след това Джаейоба направи странична ножица от пет метра, но стреля над опразнената врата.

62' Втора смяна в тима на Нефтохимик! Милен Христов излиза, на негово място Йордан Йорданов

56' 5:1 за Нефтохимик! Стамен Ангелов центрира отдясно към Милен Христов, който от близко разстояние бележи ново попадение за домакините.

55' Гол на Джаейоба е отменен поради засада.

52' Страхотен гол на капитана на Доростол Мариян Генов. Бившият футболист на Етър бележи изключително красиво попадение с фалцов удар над стената.

51' Пряк свободен удар за Доростол на дъгата на наказателното поле.

51' Първа смяна в тима на Нефохимик. Контузеният Николай Костов напуска терена, на негово място влиза Антон Иванов.

50' Първи жълт картон в мача. Получава го футболистът с номер 7 от тима на Доростол за грубо нарушение срещу Николай Костов.

49' Марин Ценов открадна топката в половината на гостите и веднага подаде към Милен Христов, който от своя страна изведе по чудесен начин Сакалиев. Опитният нападател нахлу отдясно в наказателното поле и стреля силно, но врататарят успя да избие.

17:06 Начало на втората част

45' Край на първото полувреме

45' Марин Ценов пробва силен удар от дъгата на наказателното поле,  топката преминава на метър-два встрани от вратата.

41' Нов гол за Нафтата! Марин Ценов с дълъг пас намери Сакалиев, който технично прехвърли излезлия напред Тодор Тодоров за 4:0.

39' Първи удар по посока вратата на Нефтохимик! Джаейоба стреля от границата на наказателното поле, но топката преминава на няколко метра встрани от вратата.

33' Ново центриране на Стамен Ангелов отдясно, корнер за Нефтохимик. Милен Христов прави сериозен пропуск след изпълнението на ъгловия удар!

31' Стамен Ангелов стреля много силно от далечна дистанция, топката преминава на една педя встрани от дясната греда.

27' Нов пропуск на Нефтохимик! Сакалиев можеше да се разпише след като вратарят на Доростол бе паднал на земята, но пробва да го прехвърли технично и топката бе избита от голлинията от бранител.

25' Силен удар на Симеон Златев от 25 метра преминава опасно близо над напречната греда на вратата на Доростол.

24' Потърпевшият Сакалиев застана зад топката и хладнокръвно реализира за 3:0!

23' Сакалиев нахлу отдясно в наказателното поле и срещу него бе извършено нарушение. Дузпа за Нефтохимик!

18' Сериозен пропуск на Нефтохимик! Стамен Ангелов нахлу отдясно в наказателното поле и изведе Милен Христов, който пропусна да се разпише от 5 метра!

17' Пряк свободен удар за Доростол. Трагично изпълнение на капитана на гостите. Топката прелита на десетина метра над вратата.

15' Пълно превъзходство на бургазлии. Отборът на Доростол не е организирал нито една сериозна атака до момента.

11' 2:0 за Нефтохимик! Стамен Ангелов центрира по земя, последва сериозно неразбирателство в защитата на гостите. Сакалиев бе най-съобразителен и върна топката към Стамен Ангелов, който комбинира с непокрития Момчил Желев и той се разписва с удар от десетина метра.

8' Лефтеров центрира отляво, след което Стамен Ангелов стреля много опасно с глава, но вратарят на Доростол избива в корнер.

7' Феновете на домакините отправят подигравателни подвиквания към Джаейоба.

5'
Ново центриране на Николай Костов, Сакалиев се разминава с топката и тя излиза в тъч за Доростол.

2'
  ГОЛ за Нефтохимик! Центриране отдясно от пряк свободен удар на Николай Костов, след което Симеон Златев засече топката с глава в мрежата на Доростол.

16:08 Начало на мача

Станаха ясни стартовите състави:

Доростол: Тодор Тодоров, Мариян Генов, Румен Александров, Екундайо Джаейоба, Марин Иванов, Ивайло Йовчев, Иван Иванов, Явор Радков, Гуркан Чуркан, Кристиян Дехбахлими

Нефтохимик: 69.Николай Митев, 17. Николай Костов, 4. Деян Лефтеров, 5. Тодор Стоев, 20. Юли Иванов, 13. Марин Ценов, 14. Момчил Желев, 28. Симеон Златев, 26. Милен Христов, 15. Стамен Ангелов, 21. Стойко Сакалиев (к)

Рез: 84. Георги Иванов, 11. Росен Благоев, 22. Антон Иванов, 9. Павел Алексиев, 7. Коста Щерев, 16. Петър Колев, 8. Йордан Йорданов

На трибуните има около 250 зрители. Бившите футболисти на Нефтохимик Милен Георгиев, Мирослав Коцев и Димитър Трендафилов са на стадиона.

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига