3. Нефтохимик си осигури участие в Б група с много пот на челото

Нефтохимик си осигури участие в Б група с много пот на челото

Нефтохимик осъществи една от най-големите си цели и получи право на участие в Източната Б група от новия сезон. „Шейховете” победиха Септември Тервел с минималното 1:0, като разликата можеше да бъде убийствена.

Нефтохимик осъществи една от най-големите си цели и получи право на участие в Източната Б група от новия сезон. „Шейховете” победиха Септември Тервел с минималното 1:0, като разликата можеше да бъде убийствена. Момчетата на Ганчо Евтимов извършиха куп пропуски, но в самия край на мача късметът най-после им се усмихна и след точно изпълнена дузпа на Митко Иванов Нафтата ще играе в професионалния футбол.

Баражът беше организиран от БФС заради отказването на два пловдивски отбора от Източната втора дивизия - Спартак и Брестник

Първата част премина изцяло под контрола на Нефтохимик. Момчетата на Ганчо Евтимов започнаха двубоя много активно и не изпуснаха инициативата до последно. Те играха със желание, личеше си воля да победа в действията им, който наподобяваха тези на машина – точни, спокойни. Въпреки това пропуските пред вратата на Септември валяха един след друг и в края на първите 45 минути резултатът смело може да се каже, че можеше да бъде 3-4 на 0.

Тимът от Тервел игра много плахо, като първият удар към вратата на Нафтата се случи чак в 26-ата минута, който по никакъв начин не затрудни Емил Данчев. Септември разчиташе предимно на контраатаки, игра много затворено, но футболистите почти нищо съществено не успяха да създадат.

Само един отбор имаше на терена през първото полувреме – Нефтохимик. Още в 6-ата минута Милен Иванов получи възможността да изпълни пряк свободен удар. Той шутира технично, топката така се врътна, че Георгиев едва успя да я избие. Малко по-късно Антон Иванов извърши непростим пропуски, след като не успя да увенчае усилията на своите на празна врата. Митко Иванов също се присъедини от канонадата от пропуски. Късметът определено бе на страната на гостите, които запазиха надежди за втората част.

И тогава статуквото не се промени. „Шейховете” продължиха да доминират, като в същото време пропуските им валяха един след друг. Те не промениха стила си на игра, разиграваха със самочувствие и не оставиха шансове на съперника дори да си помисли за гол в двубоя.

Още в 50-ата минута Милен Георгиев отправи силен удар от средно разстояние, но като по чудо топката не се озова в мрежата, защото бе изчистена точно от голлинията. Атаките на Нафтата продължаха, машината не спираше да работи…

По всичко личеше, че нещата отиват към продължения и евентуални дузпи, но в 88-ата минута се оказа щастлива за символичните домакини. Тогава главният съдия отсъди наказателен удар, Митко Иванов застана зад топката и с хладнокръвно изпълнение най-накрая разпечата вратата на Георгиев. Това беше достатъчно за изключително важната победа, даваща право на участие в професионалния футбол.

90' Край на мача. Нефтохимик победи с 1:0 и си осигури участие в Б група.

89' Гол за Нефтохимик! Митко Иванов бе точен от бялата точка.

88' Дузпа за Нафтата!

83' Възможност и за Тервел. Господин Господинов отправи шут, но Емил Данчев не допусна изненада и улови.

82' Митко Иванов отправи силен удар по земя, който обаче не намери очертанията на вратата.

75' Фрапантен пропуск на  шейховете! Момчил Желев бе изведен сам срещу вратаря, но пропусна да реализира, като удари гредата.

68' Срахотен пробив на Милен Христов, завършил с плътен изстрел, който обаче мина на сантиметри от дясната греда.

65' Момчил Желев се опита да изненада Георгиев с коварен удар, но стражът следеше ситуацията и улови.

64' Футболистите на Нефтохимик постепенно двигнаха оборотите и отново неприятностите пред вратата на Георгиев зачестиха. Милен Георгиев излезе на много изгодна позиция, но се засуети и топката му бе отнета.

55' Шанс за футболистите на Септември. Димитър Недялков засече с глава центриране в наказателното поле, но ударът му с лекота бе отразен.

50' Пропуск на Нефтохимик! Милен Георгиев отправи силен удар, но топката бе изчистена буквално от голлинията.

48 Спокойно начало на вторите 45 минути. Двата отбра разиграват главно в средата на терена.

46' Начало на второто полувреме.

45' Край на първата част. Нафтата изпусна няколко чисти положения и резултатът се запази 0:0

43'  Момчетата на Ганчо Евтимов продължават да диктуват положението на терена. Противникът до момента е преминал само един път центъра. Желанието на Нефтохимик за победа е много по-голямо.

38' Нов невероятен пропуск на Нафтата. Митко Иванов пропусна да открие резултата сам срещу вратаря.

31' Нефтохимик не дава никакви шансове на Тервел да направи каквото и да е . Непрестанни атаки, владеене на топката, докато символичните гости разчита предимно на контри, които до момента са безплодни.

Футболистите на Септември Тервел заиграха с по-голямо самочувствие и отправиха първия си удар в 26-ата минута.

23' Невероятен пропуск за Нафтата. Антон Иванов получи топката в наказателното поле и се озова сам срещу опразнената врата, но шутира в аут.

20' Митко Иванов изпълни технично пряк свободен удар, който доста затрудни Георги Георгиев. Веднага след това Деян Лефшеров опита да го изненада от около 30 метра с топовен изстрел, който мина близо до вратата.

Тотален натиск на футболистите на Нефтохимик. Символичните домакини до момента напълно надиграват съперника си по всички показатели.

6' Много опасен удар на Милен Георгиев, но стражът на Септември изби със сетни усилия.

5' Тимът на Нефтохимик е много по-активен. В началните минути на срещата те наложиха натиск и само късмета ги лиши от преднина в резултата.

17:00 Начало на мача!