3. Нефтохимик сложи тройка на Спартак (Варна)

Нефтохимик сложи тройка на Спартак (Варна)

Нафтата продължава да мачка в контролите

Отборът на Нефтохимик победи с 3:0 Спартак (Варна) в контролна среща, съобщи кореспондент на Novsport.com. Въпреки че двубоят бе приятелски, в него преобладаваха здрави единоборства и раздаване от страна на футболистите, като за официален мач.

През първата част бургазлии бяха пълен господар на терена, като на почивката се оттеглиха с два гола аванс. Първото попадение падна в самото начало на мача, а негов автор бе Петър Колев.

Малко след това Нафтата вкара и втори гол, дело на Цветомир Матеев, който отбеляза след добавка. Оттук до края на полувремето последваха още силни минути за домакините от Бургас, но те бяха пропилени, като на два пъти и гредите помагаха на варненци.

В самия край на първата част Нефтохимик получи правото да изпълни и дузпа, но тя бе пропусната от Денислав Андреев, който би право във вратаря Данчев.

През втората част отборът на Спартак 1918 се поокопити, но така и не съумяваше да отбележи. След няколко пропуска от страна на "соколите", се стигна до там, че вместо да отбележат гол, те получиха такъв, след като при една контра отстрана на бургазлии, техен футболист бе съборен в наказателното поле и главния съдия отсъди втора дузпа, този път реализирана, но от халфът Коста Щерев.

Така Нефтохимик победи убедително Спартак (Варна) с 3:0 и продължава да мачка в контролите.

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига

Вижте мнението на новия шеф в клуба

Ще надвие ли Миньор дубъла на ЦСКА

Пернишкият тим приема своя съперник утре от 17,00 часа

Изненада в Петрич, Фратрия ликува на "Цар Самуил"

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч