3. Нефтохимик спря Ботев Пловдив пред 10 000 души на Колежа (видео+снимки)

Нефтохимик спря Ботев Пловдив пред 10 000 души на Колежа (видео+снимки)

"Канарчетата" и бургазлии направиха 1:1 в истински футболен празник по случай 100-годишнината на Ботев

Пред над 10 000 души на стадион „Христо Ботев” в Пловдив, Ботев и Нефтохимик не можаха да излъчат победител и направиха 1:1 в дербито от 15-ия кръг на Източната "Б" група. Невероятна футболна атмосфера стартира празниците на Колежа по повод 100-годишнината на "канарчетата", а около 400 привърженици от Бургас викаха за своите любимци. Стамен Ангелов откри резултата в 11-ата минута за Нефтохимик при хубава контра, а Петър Атанасов изравни в 57-ата след заучено положение. В последните минути Ботев игра с 10 души, тъй като Мартин Димов бе изгонен с втори жълт картон в 85-ата минута.

Ботев започна по-настървено срещата и набързо овладя центъра на терена. Неделев опита на два пъти да създаде опасност с центрирания от корнер, но подаванията не бяха добри и защитата на Нефтохимик се справи.

На фона на страхотната хореография на бултрасите изглеждаше, че е въпрос на време „канарчетата” да открият резултата. Гостите от Бургас обаче не се смутиха и показаха страхотна ефективност.

С първата си по-опасна атака Нефтохимик успя да поведе. Стамен Ангелов беше изведен с хубав пас сам срещу вратаря на Ботев и го преодоля хладнокръвно с удар покрай него за 0:1.

След гола нищо не се промени на терена – Ботев играеше в половината на гостите, но не намираше пролуки в защитния вал на бургазлии. Йордан Христов и Петър Атанасов стреляха опасно, но вратарят на Нефтохимик Павел Станев отрази ударите с вещина.

След половин час игра Йордан Хритов пое след рикошет, напредна, мина покрай трима защитници, но избяга много вдясно и шутът му по земя бе избит от Станев в корнер. Пет минути по-късно отново Йордан Христов си опита късмета, но не намери очертанията на вратата.

Натискът на Ботев (Пловдив) продължи и през втората част. Йордан Христов намери Тодор Неделев и младежкият национал от воле прати на сантиметри над горната греда на гостите.

Изравнителният гол за Ботев дойде в 57-ата минута. При едно заучено положение Йордан Христов пусна зад защитата за Светльо Петров, който веднага изведе Петър Атанасов сам срещу вратаря и с техничен удар Атанасов направи 1:1.

Беше изтекъл точно час игра, когато Ботев пропиля чудесен шанс да излезе напред. Тодор Неделев центрира много добре към непокрития на границата на малкия пеналт Емил Аргиров, но неговият шут не попадна в рамките на вратата.

Неделев сам опита да реши мача в 69-ата минута, ала стреля отляво на сантиметри от горната греда на отбора от Бургас. Ботев така и не намираше как да вкара втори гол и нервите взеха връх на терена.

5 минути преди края „канарите” останаха с човек по-малко. Мартин Димов, който имаше жълт картон от първото полувреме, си изпроси още един в 85-ата минута и съдията Станислав Тодоров му посочи пътя към съблекалните на „Колежа”.

До края Кривия изпусна най-изгодното положение за победен гол, като стреля над вратата в последните минути.

След това реми Ботев има 22 точки и остава пети в класирането на Източната „Б” група. Нефтохимик има точка повече на 4-та позиция.

Още снимки от мача вижте в галерията под новината!