3. Несебър излъга колежани с 2:1

Несебър излъга колежани с 2:1

Отборът на Евроколеж стартира участието си във В група с домакинска загуба с 1:2

Отборът на Евроколеж стартира участието си във В група с домакинска загуба от Несебър с 1:2. Попаденията  в мача паднаха през първата част. Головете за гостите вкараха Димитър Кръстев и Станимир Митев, а за колежани Георги Куртев се разписа от 35 метра.

Синьо-жълтите започнаха колебливо срещата и позволиха на играчите на Несебър да ги затворят в тяхното поле.  В 7 мин Георги Бъчваров сгреши и позволи Кръстев да бъде изведен зад гърба му. Нападателят напредна срещу вратаря Александров, но би в аут. В средата на полувремето Александър Георгиев се засуети и Петров беше изведен от ляво на Александров. Играчът на Несебър реши да пробва удара си, вместо да комбинира със свои съотборник пред вратата.

Все пак в 28 мин бившия играч на Локо Пд Бъчваров изпусна Димитър Кръстев, който откри резултата с удар в десния ъгъл на вратаря на колежани – 0:1. Седем минути по-късно капитанът на домакините Георги Куртев вкара красив гол от фаул. Играчът изстреля топовен удар от 35 метра в горния десен ъгъл на Теменлиев.

Стражът само успя да докосне топката, но не и да промени траекторията й. В 37 мин Куртев отново получи шанс да се разпише от фаул фронтално, срещу вратата на гостите, но този път Теменлиев с мъка изби в корнер летящата в долния ляв ъгъл топка. Две минути преди края гостите отново излязоха напред в резултата. След изпълнение на корнер в дясно от Александров, Митев беше оставен непокрит на втората греда и вкара за 1:2.

През втората част домакините заиграха по-добре и изпуснаха поне да стигнат до точката. Пропуски пред вратата на гостите направиха отново Куртев и Станимир Ковачев. Гостите се прибраха и разчитаха на контри. В 85 мин Петър Челебиев беше изведен в наказателното поле, но защитник в синьо го свали на земята пред погледа на главният съдия Валентин Станчев вместо да посочи бялата точка показа жълт картон на нападателя.

Публиката бурно освирка решението на рефера от Сливен. В добавеното време  Куртев изведе Челебиев очи в очи с вратаря на гостите. Нападателят би топката рикошира в стражът и тръгна към празната врата, но Теменлиев успя със скок да я улови. Във втория кръг Евроколеж гостува на 17 август в Сливен.

ЕВРОКОЛЕЖ – НЕСЕБЪР 1:2
Голмайстори: 0:1 Димитър Кръстев 28 мин, 1:1 Георги Куртев 35 мин, 1:2 Станимир Митев 43 мин

Стартови състави:

Евроколеж: Георги Александров, Александър Георгиев, Ангел Денчев, Георги Бъчваров, Росен Колев, Николай Харизанов (80 – Петър Караджов), Йордан Хърков, Мирослав Караилиев, Борис Малев (70- Петър Челебиев), Георги Куртев, Станимир Ковачев

Несебър: Теменлиев, И. Петров, Кръстев, Траянов, Л. Петров, Костов, Колев, Радев, Попов, Кереков, Митев

Ж.к: Харизанов, Челебиев (Евроколеж); Кръстев, Куминков (Несебър)

Гл.съдия: Валентин Станчев (Сливен)

Етър излъга Добруджа като гост, Монтана надви дубъла на Лудогорец (ВИДЕО)