3. Несебър надигра Дунав с 3:2

Несебър надигра Дунав с 3:2

Лидерът в Югоизточната "В" група водеше с убедителното 3:0, после заложи на юноши и Дунав намали

Несебър се наложи с 3:2 над втородивизионния Дунав (Русе) в контролна среща, която се игра на стадиона в Ахелой. Лидерите в Югоизточната В група доминираха през по-голямата част от мача и докато бяха на терена с титулярите си водеха с 3:0.

Най-напред Иван Стоянов откри резултата след центриране от корнер в 11-ата минута, а в 20-ата след чудесна контраатака Борислав Иванов удвои. Малко след началото на второто полувреме Димитър Ат. Попов след центриране от свободен удар с глава покачи на 3:0. Младият плеймейкър на несебърлии Руслан Петров можеше да вкара и четвърти гол само пет минути по-късно, но ударът му с отби от гредата.

Веднага след това старши треньорът на Несебър Васил Банов пусна в игра юноши и аматьори, което доведе до намаляване на резултата. Дунавци успяха да върнат два гола за 20 минути накрая.

Две нови попълнения дебютираха за Несебър днес. Това са Пламен Петков от Верея (Стара Загора), който играе като дясно крило, и Димитър Станчев от Пирин (Гоце Делчев), който играе като централен защитник и дефанзивен халф. Другият централен бранител - Димитър Г. Попов, пък замина за Германия и ще играе в аматьорски отбор там.