3. Нов шанс за Хазуров да увеличи головата си сметка

Нов шанс за Хазуров да увеличи головата си сметка

30-годишният таран има 9 гола в 6 мача за първенство, като е бил на терена едва 414 минути

Днес ЦСКА гостува на Рилски спортист в Самоков в мач от 8-ия кръг на Югозападната В група. Двубоят е от 14:30 часа и ще бъде предаван пряко по Канал 3. Това е трета визита за армейците извън София през сезона. Преди това те на два пъти играха на стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик срещу Сарая (11:0) за квалификациите в турнира за Купата на България и с Чико Бяга (2:0) за първенство.

Досега червените уверено следват графика си във В група, като са спечелили 21 точки от 21 възможни. Головата разлика след 7 кръга също е впечатляваща - 32 вкарани гола и нито един допуснат. За сравнение вторият в класирането Витоша Бистрица, който също е с пълен актив, е реализирал повече от два пъти по-малко - само 15 попадения. В този кръг бистришките тигри са домакини на Сливнишки герой, отбелязва вестник "Тема спорт".

Двубоят в Самоков ще бъде нова възможност за нападателя на ЦСКА Костадин Хазуров да увеличи головата си сметка. 30-годишният таран има 9 гола в 6 мача за първенство, като е бил на терена едва 414 минути. Статистиката сочи, че острието бележи на всеки 46 минути, в които е на игрището. Неговият конкурент в атаката на армейците - Преслав Йорданов, който се очаква да остане на пейката срещу Рилски спортист, също показва висока ефективност. Бившият футболист на Локо София е отбелязал 5 гола само за 291 минути игра, или средно по гол на всеки близо 59 минути.

Очаква се треньорът на ЦСКА Христо Янев да направи една промяна в стартовата единайсеторка. Той смята да даде почивка на Божидар Чорбаджийски, който игра във всички 12 мача на червените през кампанията. Вместо юношата на 31-кратните шампиони в центъра на защитата почти сигурно като партньор на Бранеков ще започне Виктор Райчев, който дойде от Миньор Перник.

В състава на тима от Самоков прави впечатление присъствието на добре познатия от изявите си в А група Васил Киров, който е бивш играч на Металург Пк, Миньор Пк, Литекс, Славия, Берое и Марек. В началото на декември Киров ще навърши 40 години. Той се е разписвал срещу ЦСКА на "Армията" с екипа на Миньор Перник. Това се случи при победата на червените с 2:1 през пролетта на 1997 година, когато Киров изведе жълто-черните напред в резултата след изпълнение на пряк свободен удар, но след това ЦСКА стигна до пълен обрат.

Двубоят на стадион "Искър" днес ще бъде охраняван от 110 полицаи.