3. Нулево реми в морското дерби Калиакра - Спартак (Вн)

Нулево реми в морското дерби Калиакра - Спартак (Вн)

Домакините от Каварна пропусна повече положения, но гол така и не падна

Калиакра (Каварна) и Спартак (Варна) завършиха 0:0 в мач от 21-вия кръг на единната "Б" група. Ако някой от съперниците трябва да съжалява повече за пропуснатите възможности, това трябва да са играчите на домакините, които не успяха да материализират надмощието си през по-голямата част на двубоя.

Първото полувреме бе по-миролюбиво и силите на двата тима бяха изравнени, а след почивката Калиакра беше по-активният и търсещ победата отбор.

В 47-ата минута Събев подаде на Яшар, но ударът на нападателя излезе в аут. Малко по-късно Костов от отбора на домакините преодоля на скорост трима играчи от Варна в централната зона и от чиста позиция насочи топката извън очертанията на вратата. Влезлият след почивката таран на Калиакра също можеше да отбележи в 62-ата минута, но при прострелно центриране на Събев не успя да насочи с глава топката в целта.

Играчите на Спартак разчитаха на контраатаки, но макар и рядко също застрашиха няколко пъти тима от Каварна. Илиев изведе с двойно подаване в 78-ата минута Кръстовчев, но стражът на Каварна излезе от наказателното поле и ликвидира опасността. В заключителните минути натискът на Калиакра се усили и Димитров на два пъти и Бонев можеха да отбележат попадения, но шутираха извън очертанията на спартаковската врата.

Прогноза: Добруджа бие Етър в дербито на Втора лига