3. ОБЗОР: Септември с нов успех, Спартак безсилен в Добрич

ОБЗОР: Септември с нов успех, Спартак безсилен в Добрич

Спортист Своге безсилен в Разград

Лидерът във Втора лига Септември София записа нова победа и продължава да е лидер в класирането. Тимът на Красимир Балъков надви Марица Пловдив след обрат за 3:1 у дома.
Ранен гол за гостите още в първата минута даде сериозен тласък на пловдивачани, след като Станислав Маламов бе точен. Още до почивката обаче "виненочервените" вече водиха. Първо капитанът Асен Георгиев изравни, а след това и Йордан Йорданов бе точен. В 64' минута бившият играч на Левски Димитър Костадинов оформи крайното 3:1. В следващият кръг Септември гостува на Дунав в Русе.

В Разград вторият тим на Лудогорец задълбочи кризата в Спортист Своге след заслужено 3:1. Кельовлуев откри за "орлите" още в 4-ата минута, а Бранимир Костадинов удвои в 16-ата. Маджаров намали за гостите в средата на първата част, но  Рай Насимиенто сложи точка на спора с попадение в 57-ата минута на срещата. След този мач Лудогорец II е на 14-ата позиция в класирането с актив от 11 точки, докато Спортист е последен с едва 6 точки.

Шоуто обаче бе в Добрич, където Добруджа и Спартак Варна трябваше да подновят дербито на Североизтока. Успехът бе за домакините, подкрепени солидно от трибуните, където имаше около 3500 души. Преслав Йорданов и Андриан Димитров бяха точни за крайното 2:0, а поражението бе второ поредно за "соколите" след 1:2 от Септември София през уикенда.