3. ОБЗОР: Спартак (Плевен) надви дубъла на Лудогорец

ОБЗОР: Спартак (Плевен) надви дубъла на Лудогорец

Плевенчани с трети пореден успех във Втора лига

Спартак (Плевен) записа трета поредна победа във Втора лига, след като днес успя да победи дубъла на Лудогорец в двубой от 9-ия кръг на първенството. В Разград плевенчани се наложиха с 2:0 продължиха добрата си серия от резултати. Христиан Петков откри резултата в 53-ата минута, а в заключителните минути Слав Петков подпечата победата за гостите (88’).

С този успех Спартак добавя нови три точки в актива си и вече е с 12 пункта на 11-ото място. Лудогорец II вече три поредни двубоя няма победа и е с 8 точки на 14-ата позиция.

По същото време Спартак (Варна) успя да победи като гост Дунав (Русе) с 1:0. Така “соколите” излязоха поне временно на първата позиция в класирането, като изпреварват Септември (София) с 1 точка. Столичният тим обаче все още не е изиграл своя двубой от настоящия кръг.

Единственото попадение отбеляза Ахмед Ахмедов в 80-ата минута, а в 71-ата домакините от Русе останаха с човек по-малко. С този успех Спартак влиза в серия от три поредни победи и продължава с доброто си представяне под ръководството на Васил Петров. Дунав от своя страна е 10-ти с 12 пункта.