3. ОБЗОР: Струмска слава отложи промоцията на Септември

ОБЗОР: Струмска слава отложи промоцията на Септември

Янтра отново не победи след 1:1 срещу Спортист Своге

Струмска слава Радомир победи Септември София с 2:0 като гост в двубой от 32-ия кръг на Втора лига. Точни за гостите бяха Цветомир Вачев в 46-ата и Антонио Ласков в 55-ата минути.

Ако Септември беше спечелил двубоя, то щеше да си гарантира промоция в елита на България през следващия сезон, но вместо това, тимът на Николай Митов остава втори с 59 точки, докато третият Монтана и четвъртият Марек са с по 54 точки. Славата пък събра 47 точки и се изкачи до 6-ата позиция.

Тимът от Радомир изпревари Янтра Габрово, който не успя да победи вкъщи Спортист Своге в мач, завършил 1:1. Даниел Младенов вкара за „ковачите“ още във 2-ата минута, но с попадение на Мартин Кръстев в 25-ата минута „шоколадите“ взеха точка, с която събраха 37 точки и излезе от зоната на изпадащите. В класирането Янтра е 7-и с 46 точки в актива си.