3. ОФК Пирин бие в Кюстендил, домакините удрят рефера (+ВИДЕО)

ОФК Пирин бие в Кюстендил, домакините удрят рефера (+ВИДЕО)

Трудна победа с минималното 1:0 извоюваха футболистите на „Пирин” в неделя в Кюстендил. Срещата срещу местния „Велбъжд” бе доста нервна, но благоевградчани показаха характер.

Петима привърженици на орлетата внасяха колорит с епизодични скандирания, а самата среща бе наблюдавана от около 400 зрители.

Първото полувреме на срещата започна с лек превес за благоевградчани, които владееха повече топката. До реални голови положения се стигна чак в 23-ата минута, когато Попев с глава стреля встрани от вратата след центриране от корнер. Пет минути по-късно домакините изпуснаха най-чистото положение за първата част, като след едно центриране нападател на „Велбъжд” стреля покрай вратата. В 30-ата минута Костов от „Пирин” нахлу опасно в наказателното поле, но ударът му по посока вратата бе блокиран от защитник.
Втората част стартира с масиран натиск на зелените, които атакуваха стихийно, но вместо положения се получаваха нелепи засади, като само в рамките на 10 минути страничният рефер вдигна поне 8 пъти флага си. Удар на Златинов мина над гредата в 55-ата минута. Две минути по-късно в игра влязоха Даскалов и Тасев, които оживиха играта в нападение. В 66-ата Тасев проби отляво, отправи удар, който бе блокиран, но Златинов открадна рикоширалата топка и елегантно финтира вратаря за 1:0.

Домакините се втурнаха да изравняват, като само за пет минути отправиха два много опасни удара към вратата на Бахтарлиев, но не отбелязаха. Отново Тасев бе в центъра на събитията, след като бе сритан от защитник, Бачовски от домакините бурно запротестира, посегна и дори удари главния рефер Колев, който му показа задължителния червен картон. До края на мача срещата се поизнерви, като отново две спорни засади във вреда на „Пирин” нажежиха обстановката. В крайна сметка пиринци удържаха преднината си и се поздравиха с трите точки.

Пирин започна в състав:

Бахтарлиев, Спириев, Сандев, Георгиев, Стоев, Туджаров, Попев, Хаджииванов, Стойков, Златинов и Костов. След почивката в игра се появиха Даскалов, Тасев и Шумантов.