3. ОФК Пирин гази с 5:1 в Панагюрище с 9 души, Веско Стойков наниза хеттрик +ВИДЕО

ОФК Пирин гази с 5:1 в Панагюрище с 9 души, Веско Стойков наниза хеттрик +ВИДЕО

"Орлетата" смачкаха Оборище и запазват лидерската позиция в Югозападната "В" група

Футболистите на ОФК Пирин изиграха един перфектен мач днес, побеждавайки своя конкурент за промоция в професионалния футбол Оборище в Панагюрище с разгромното 1:5. Благоевградчани се справиха с коравия домакин с голове на Шумантов и Благов, и хеттрик на Веско Стойков, съобщават от пресслужбата на благоевградчани.

Първото попадение падна в 10-та минута, след отлично изпълнен пряксвободен удар за Пирин. Благов бе точен след добра контраатака в края на полувремето.

Втората част мина под знака на крилото на пиринци Веселин Стойков, който реализира хеттрик. В 48-та минута той направи резултата класически след контраатака, а десетина минути по-късно прехвърли стража на домакините Маринов за 0:4.

Панагюрци върнаха едно попадение в 60-та минута с гол на Чипчев. Само две минути по-късно главният рефер на срещата Николай Йорданов отсъди дузпа за "зелените" за нарушение срещу Димитър Илиев, като Стойков завърши категорично хеттрика си. В следващите минути, незнайно защо "орлетата" се поизнервиха и сами направи мача по-сложен от колкото изглеждаше, след като Бачев бе изгонен с червен картон за оспорване на съдийски решение.

В 80-та минута Йорданов отсъди 11-метров наказателен удар в полза на домакините, гарниран с директен червен картон за Сандев, но Бахтарлиев показа класа и отрази удара на Лачов.

В последните 10 минута, макар и с девет човека, благоевградчани задържаха топката без да дават шанс на домакините и затвърдиха заслуженото си първо място в Югозападната "В" група, и се реваншираха за неприятната загуба с 0:3 в края на миналия сезон.

За "орлетата" не играха контузеният капитан Андрей Стоев и основният нападател Владислав Златинов.