3. ОФК Пирин представи отбора с успех над Миньор

ОФК Пирин представи отбора с успех над Миньор

„Орлетата” спечелиха с 2:1 и останаха непобедени в летните контроли

ОФК Пирин ще гони промоция в А група с 26 състезатели, които днес бяха представени на привържениците на „зелените” преди контролната среща на стадион „Христо Ботев” с Миньор Перник, съобщи официалният сайт на благоевградчани. Домакините се наложиха с 2:1, след голове на Попев и Тасев.

Тимът поведе още в 5-та минута с попадение на Юлиян Попев, който бе точен с глава, а в 13-та Златинов имаше възможност да покачи от пряксвободен удар, но стреля покрай вратата. Минутка по-късно, стражът на перничани направи грешка, но отново Златинов не успя да се възползва максимално.

В 16-та минута Тошев центрира прострелно, но двама нападатели в зелено се разминаха с топката, а 19-ата, добра триходова комбинация бе завършена неточно от Войнов, който стреля в ръцете на стража на перничани.

Гостите отговориха с едно полуположение за Стефанов, но халфът игра зле с глава. Ефектно воле нанесе Златинов в 24-ата минута, което не навести мрежата на Младенов. Последваха доста минути без положения, като едва в края на полувремето Златинов отново излезе на стрелкова позиция, но не можа да засече кълбото във вратата.

Второто полувреме стартира с опасно положение за Пирин, нереализирано от Тошев в 51-та минута. Перничани отговориха с опасен удар покрай вратата на влезлия Костов, но голът се размина. Уникален пропуск направи Войнов за Пирин, който само от метър и половина стреля в тялото на вратаря в 62-та минута. Само минута по-късно пък Тошев изпусна от подобна ситуация. Докато „зелените” се редяха на пълна хокейна смяна, отбраната на Пирин проспа едно положени и миньорци изравниха резултата в 64-та минута с гол красавец на Петър Петров. „Орлетата” се опитаха да върнат бързо попадението, но Хаджииванов и Варсанов се засуетиха при две мелете пред вратата на Миньор. Сандев имаше възможност да отбележи в 75-ата минута, но стреля неточно над вратата. Тасев върна преднината за Пирин с много ефектно и красиво попадение в 79-та минута, след като стреля точно и силно от границата на наказателното поле. Отново Тасев надбяга отбраната на гостите две минути по-късно, но леко от ъгъл стреля в краката на резервния страж на Миньор. До края на мач положенията липсваха и „орлетата” записаха поредна победа, а така затвориха кръга от летни контроли без загуба. Следващата събота Пирин домакинства на Ботев Гълъбово в първи кръг от първенството на Б група, а срещата е с начален час 19:30.

Състав на Пирин (Благоевград): Бахтарлиев, Башлиев, Георгиев, Николов, Туджаров, Попев, Благов, Павлов, Войнов, Тошев и Златинов. В игра се появиха Костов, Ганев, Стоев, Траянов, Сандев, Б.Сандев, Костадинов, Хаджииванов, Тасев, Креболиев, Божинов, Спириев, Варсанов, Киров;

ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч