3. ОФК Пирин спечели срещу Марек в приятелски мач

ОФК Пирин спечели срещу Марек в приятелски мач

Мачът се игра на отлично подготвен за времето терен и противопостави лидерите в "Б" група и Югозападната "В" група.

ОФК Пирин Благоевград победи Марек с 1:0 в контролна футболна среща, проведена в Бобошево. Мачът се игра на отлично подготвен за времето терен и противопостави лидерите в "Б" група и Югозападната "В" група.

"Орлетата" влязоха много по-здраво в мача и още в 4-ата минута Туджаров получи удобна топка, но остана сам срещу вратаря, забави се и ударът му бе блокиран. В 8-ата минута най-добрият на терена Александър Башлиев вкара единствения гол в мача и донесе победата на своя отбор. Той получи пас от дълбочина, надбяга бранителите и отблизо простреля вратаря Минев. В 16-ата минута "орлетата" пропуснаха шанса да вкарат втори гол, след като Владислав Златинов остана сам срещу вратаря, прехвърли го, но след лек рикошет, топката мина на сантиметри от страничната греда. Малко преди края на първото полувреме Окечукво отблизо с глава пропусна най-доброто положение за дупничани.

Бившият футболист на Миньор Перник бе използван от наставника на Марек Иво Паргов като централен нападател за сметка на Еньо Кръстовчев, който въобще не игра в мача. На почивката бяха направени много смени и в двата отбора, като за Пирин на терена останаха само от игралите през първото полувреме Бачев, Попев и Башлиев. За Марек след почивката дебют направи и дошлият от Черно море вратар Емил Михайлов.

За разлика от първото полувреме, дупничани този път създадоха положения, като отлично се включи влезлият като резерва Денис Стоилов. Той пропусна най-чистото положение за Марек след час игра когато надбяга бранителите, но вратарят Димитров парира удара му с левия крак. За Пирин много добри положения след почивката пропуснаха Веско Стойков и Андон Гущеров. До края на мача повече голове не паднаха и Пирин спечели победата.

Главен съдия на мача бе общинският съветник Йонко Гергов, който е спряган и за бъдещ председател на ОБС - Дупница.