3. ОФК Пирин загуби първото си гостуване в "Б" група (СНИМКИ)

ОФК Пирин загуби първото си гостуване в "Б" група (СНИМКИ)

"Орлетата" загубиха от своите съименници от Разлог на терена в Банско

ОФК Пирин (Благоевград) загуби първото си гостуване в "Б" група, макар и на неутрален терен, след като отстъпи с минималното 1:0 пред съименниците си от Разлог. "Орлетата" пуснаха попадение от пряк свободен удар в 19-та минута, а след това не намериха сили поне за изравнителен гол, въпреки териториалното си превъзходство, съобщават от пресслужбата на благоевградския клуб.

Мачът започна силно за благоевградчани, които до 15-ата минута създадоха няколко опасни положения. Още петата Тошев стреля от границата на наказателното поле, но ударът му намери гредата. Малко след това Златинов направи уникален пропуск изпращайки кълбото от точката за дузпа далеч над вратата.

В 17-та минута Георгиев бе задържан в наказателното поле на Пирин Разлог, но реферът Александров не отсъди наказателен удар. Малко след това отново съдията бе в центъра на вниманието, отсъждайки спорен фаул пред наказателното поле на "орлетата", от който опитният Юруков се възползва и отбеляза победното попадение за домакините.

Стъписаните гости успяха да създадат още едно положение през първата част, като Войнов центрира остро в наказателното поле, а Тошев се размина на сантиметри от топката без да я засече във вратата.

Втората част започна с две смени в състава на Пирин, като в игра влязоха Костадинов и Хаджииванов. Пиринци от Благоевград обсадиха половината на разложани, но рядко достигаха до голови възможности. Тошев имаше положение в средата на полувремето, но ударът му бе избит в корнер. Златинов стреля от фаул 10 минути преди края, но крайно неточно.

Пирин Разлог от своя страна се бранеха геройски и не допуснаха изравнително попадение.

Състав на Пирин Блг: Бахтарлиев, Туджаров, Георгиев, Николов, Башлиев, Попев, Благов, Павлов, Войнов, Тошев и Златинов. След почивката в игра влязоха Хаджииванов, Костадинов и Варсанов
Спартак Плевен прави стадион за 20 милиона лева?