3. Орел и Струма не се победиха в Лебница

Орел и Струма не се победиха в Лебница

Стягаме се да спечелим пълен актив от точки и да оглавим таблицата, закани се президентът на тима от Лебница

Орел и Струма Марикостиново направиха 2:2 в контрола, играна на отлично подготвения терен в село Лебница.

Срещата започна равностойно между двата отбора. Редяха се атаките и пред двете врати, но до нещо опасно така и не се стигаше. В седмата минута при образцова контраатака на гостите Георги Младенов слаломира по левия фланг с топката, проби защитата, центрира удачно и отличния в този мач Мартин Бояджиев с глава простреля вратаря на домакините за 0:1.

Футболистите на домакините реагираха като ужилени и търсеха начин за промяна на резултата. В 27-ата минута от фаул Атанас Дафинков стреля директно във вратата на гостите, стражът им изби топката, но при добавката Димитър Джалков не сгреши за 1:1.

До края на първата част пропуски за Орел направиха Краси Теменугов, Николай Стоянов и Марио Гутев, а за Струма- Мартин Бояджиев, Георги Младенов и Йордан Бербатов.

Втората част беше още по-интересно. В 57-ата минута след ъглов удар отдясно Димитър Джалков с глава я изпрати в мрежата за 2:1. В 80-ата Йордан Бербатов изведе отдясно Мартин Бояджиев,  който овладя кълбото далеч пред наказателното поле на домакините, навърза изпречилите му се футболисти и сам срещу вратаря търкулна топката в мрежата за 2:2.

"Изключително коректен мач, без грубости от страна на футболистите на двата отбора. Много интересни неща сътвориха в контролата нашите момчета, но заради неточен мерник и отличен вратар на гостите не успяхме да се доберем до победата. Това беше генералната ни репетиция преди да изиграем отложените два мача за първенството на областна група Струма-1 срещу отборите на Долно Осеново на 7 февруари  и срещу Изтребител Ново Делчево на 14 февруари. И двата мача ще се играят на терена в село Лебница. Стягаме се да спечелим пълен актив от точки и да оглавим таблицата. В началото на седмицата ще картотекираме новопривлечения класен футболист Илиян Митрев-бивш футболист на Вихрен Сандански и Пирин Благоевград. В този мач участие не взеха Илиян Христов, Филип Филипов, Боян Боянов, Йосиф Иванов и титулярния вратар Крум Христов. Целият УС на ФК Орел наблюдава този контролен мач, което показва сериозните намерения за бъдещето на отбора", коментира Васил Джибов-Полковника, президент на ФК Орел (Лебница).

Наставникът на Струма Марикостиново Атанас Терзиев изказа своята благодарност  за топлото посрещане и отлично подготвения терен за игра. „Доволен съм от първия контролен мач, който изиграхме в отсъствието на Ивайло Хаджигаев, Веско Найденов, Мариан Терзиев, Мариан Бъчваров. На 7 февруари на стадиона в Марикостиново  ще приемем един от силните отбори от областна група Струма-1 – Спортист  Склаве от 14.30 часа”, сподели той.

ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч