3. Петев: Най-добрият мач беше с Глория (Бистрица)

Петев: Най-добрият мач беше с Глория (Бистрица)

Въпреки че изпусна победата, Лудогорец е изиграл най-добрата си среща от началото на лагера в Анталия, заяви пред репортер на БТА старши треньорът на втородивизионния тим Ивайло Петев. Както е известно, вчера разградчани завършиха 2:2 с румънския елитен тим Глория (Бистрица), въпреки че до почивката изоставаше с 0:2.

Въпреки че изпусна победата, Лудогорец е изиграл най-добрата си среща от началото на лагера в Анталия, заяви пред репортер на БТА старши треньорът на втородивизионния тим Ивайло Петев. Както е известно, вчера разградчани завършиха 2:2 с румънския елитен тим Глория (Бистрица), въпреки че до почивката изоставаше с 0:2.

"Като качество на играта, като игрови стил, като владеене на топката, мога да кажа, че това беше нашият най-добър мач, откакто сме в Анталия. Доста от нещата, които тренираме, ги видях на терена и то в игрови ситуации срещу чуждестранен отбор. Създадохме 3-4 добри момента за гол, два реализирахме, а накрая можехме дори да победим, обясни Петев, след като тази сутрин направи разбор на срещата пред своите футболисти.

"Разбира се, има и негативни моменти, които продължават да ни мъчат. Отново допуснахме два елементарни гола. Това се получи, защото в определени моменти губим концентрация, а също така и подценяваме някои уж елементарни игрови положения. И ето, това ни струва скъпо, допълни Петев. Според него, не по-малко е важно това, че момчетата не нарушили ритъма на игра, не загубили увереността си и показали характер да се върнат в мача след резултат 0:2 до почивката.

"Равенството е напълно закономерно, но действително до края можехме и да спечелим дори. През второто полувреме отборът игра с настроение, което е добре, предвид двуразовите и триразовите тренировки тези дни. Тодор Колев вкара и двата гола и показа, че се намира в много добра форма, каза още наставникът на разградските вълци.

Днес към отбора ще се присъединят и младежките национали Атанас Дреновички и Мартин Дечев, които вчера играха срещу Камерун в контролната среща на 21-годишните. След обяд те ще направят възстановяване, а от утре се включват на пълни обороти в заниманията на отбора. Следващата контролна среща на Лудогорец е на 11-и февруари срещу казахстанския Ордабасъ, а на 13-и е планирана проверка с елитния руски клуб Криля Советов (Самара).

Изненада в Петрич, Фратрия ликува на "Цар Самуил"

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч