3. ПФК Бургас дебютира в професионалния футбол с победа

ПФК Бургас дебютира в професионалния футбол с победа

Възпитаниците на Ангел Стойков победиха Раковски с 1:0 като гости

Отборът на ПФК Бургас победи като гост Раковски 2011 с 1:0. Голът бе отбелязан от Любомир Любенов в 35-ата минута. Това бе дебютен мач за възпитаниците на Ангел Стойков в професионалния футбол.

През първата част играта бе равностойна. Все пак гостите успяха да реализират едно от положенията си. Точен бе Любомир Любенов в 35-ата минута.

ПФК Бургас имаше няколко възможности да реши всичко в своя полза през вторите 45 минути, но играчите на гостуващия тим не бяха прецизни в няколко ситуации. В последните 10 минути те изпуснаха 3 шанса да удвоят преднината си, като не съумяха да се възползват в игрови ситуации трима на двама и двама на един.

При опасен изстрел с глава на домакините и вратарят на Бургас Георгиев показа страхотен рефлекс, с който остави трите точки за своя отбор.

“Труден мач. Не беше убедителен нашият отбор, въпреки че можеше да запишем и по-изразителна победа. В същото време обаче, домакините можеше да изравнят. Важното е, че започнахме с 3 точки. Още по-хубаво е пък, че са на чужд терен. Доволен съм от отбора. За моя радост видях нещо в съблекалнята, което не бях виждал отдавна след мач. Това ме радва и обнадеждава за по-нататък. Всички горяха и се радваха на победата”, коментира след победата наставникът на ПФК Бургас Ангел Стойков.

Състав на ПФК Бургас: Янко Георгиев, Яни Пехливанов, Величко Величков, Юри Иванов, Стоян Мантаров, Цветомир Цонков, Живко Хаджиев, Любомир Любенов (84 мин. – Миро Радев), Даниел Шмедин (69 мин – Анатоли Тодоров), Симеон Мечев, Ахмед Ахмедов (55 мин. – Георги Станчев)