3. Пирин 2001 загуби с 0:3 от Минъор (Бд) в отложен мач

Пирин 2001 загуби с 0:3 от Минъор (Бд) в отложен мач

В отложен мач от 13-ия кръг на Югозападна "В" група, Пирин 2001 загуби на базата си в Покровник от претендента за влизане в професионалния футбол Миньор (Бд) с 0:3. Головете за гостите отбелезаха Тричков и Ванов, а Иванов от тима на домакините си отбеляза ефектен автогол в 58-ата минута. Младият отбор на Ивайло Андонов бе равностоен съперник до първия гол на мача.

През пъровото полувреме двата отбора не успяха да си отбележат гол и си разделиха по едно положение. Първо гостите пропуснаха да поведат в резуллтата след като удар по диагоналана Янчев в 23-ата минута излезе в аут. Отборът на Пирин 2001 стигна до първия си удар към съперниковата врата след удар от фаул в 30-ата минута на мача. Тогава Велков бе съборен на границиата на наказателното поле, Михов затрудни максимално стража на Минъор Манов след отлично  изпъленен фаул. През втората част по обиграният отбор на Миньор започна по напористо в мача и въпрос на време бе да стигне до гола.

В 58-ата минута след една контраатака по лявото крило младият защитник Иванов си отбеляза автогол при опита да избие топката в аут.След гола момчетата на Ивайло Андонов не успяха да удържат натиска на своите гости и допуснаха още цели две попадения за дастане резултата класически.Първо Тричков в 70-ата минута получи пас в малкия пеналт и от близо не сбърка за 0;2.  Четири минути по-късно в предгръдките на своите съоборници се озова влезлият,  като резерва Ванов, който бе точен за крайното 0:3.

В неделя Пирин 2001 ще играе отложената среща от първия кръг на пролетния полусезон в  Югозападната "В" група срещу друг претенд за влизане в "Б" група отбора на Малеш. Мачът отново е в покровник от 14.00 часа. Срещата днес в Покровник бе изгледане от тренорът на малеш (Микрево) Пламен Мицански, треньорът на Добринище Йордан Самоковлийски, който в неделя играе именно срещу Миньор (Бд) в Добринище, както и от треньора на Септември (Симитли) Спас Стоименов и изпълнителният директор на елитния Пирин Малин Халачев.