3. Пирин (Банско) победи с 3:1 Пирин (ГД) в югозападно дерби от „Б” група

Пирин (Банско) победи с 3:1 Пирин (ГД) в югозападно дерби от „Б” група

Тимът на Пирин (Банско) запази реални шансовете си да влезе сред майсторите, след като победи с 3:1 съименника си от Гоце Делчев в 26-ия извънреден кръг от Западната „Б” група, предаде кореспондентът на Novsport.com

Гостите поведоха в 21-ата минута чрез Ради Моллов, който с удар от границата на наказателното поле прати топката в напречната греда, след което тя тупна зад голлинията. Отговорът на банскалии бе светкавичен и три минути по-късно Кабранов изравни резултата. Тогава Боби Павлов прати топката в напречната греда след удар с глава, а тя се отби към Кабранов, за когото не бе трудно да отбележи за 1:1.

В 44-ата минута бившият капитан на Пирин (Гд) Марио Близнаков ,който от този сезон играе в Банско, изведе домакините напред в резултата с прецизен удар. В 48-ата Близнаков изведе на добра позиция Руслан Иванов и той покачи резултата на 3:1. До края на срещата не се случи нищо интересно и по този начин тимът от Банско остана на пет точки зад лидера Монтана.