3. Пирин (Благоевград) се завърна в професионалния футбол с гръм и трясък

Пирин (Благоевград) се завърна в професионалния футбол с гръм и трясък

"Орлетата" разгромиха Ботев (Гълъбово) с 4:0, Влади Златинов даде чудесни асистенции, а Мартин Тошев вкара два гола

Футболистите на ОФК Пирин Благоевград се представиха повече от категорично в първия си мач отново сред професионалистите. „Орлетата” разнебитиха Ботев (Гълъбово) с 4:0, а можеше да победят и с още по внушителен резултат. Благоевградчани не остави нито за момент съмнение кой е по-класния отбор на терена и заслужено записаха първи три точки.

В 6-та минута Златинов засече точно едно центриране в наказателното поле, но ударът му бе спасен с лекота от стража на гостите Иванов. Шест минути по-късно „орлетата” създадоха сериозна суматоха в наказателното поле на Ботев след корнер, но няколко човека се разминаха с топката пред голлинията. Гостите стигнаха до опасно положение пред вратата на Пирин в 18-та минута, а Иванов стреля неточно с глава.

Мартин Тошев изведе пиринци напред в резултата в 21-та минута. След пробив Златинов сложи топката на крака на нападателя и Тошев от няколко метра разстреля вратаря.

Седем минути по-късно отново Златинов асистира перфектно, а Благов заби неспасяем гол за 2:0 с ефектен удар.

Вълев от гостите опита вниманието на Бахтарлиев в 37-та минута с удар от разстояние, но вратарят на Пирин бе на място. В ответната атака Златинов изскочи по левия фланг и стреля от малък ъгъл, но безпроблемно за Иванов.

Две минути преди края на полувремето Иванов стреля опасно от пряк свободен удар, но отново Бахтарлиев внимаваше.

Втората част на мача започна с опасност за домакините чрез Тошев, който стреля точно от около 25 метра, но ударът му бе уловен. В 47-та минута Златинов имаше възможност да отбележи от фаул, а изстрелът му се хлъзна по страничната част на мрежата. В 50-та минута Златинов отново се озова на стрелкова позиция, и отново от малък ъгъл не намери вратата.

Класически резултатът направи Мартин Тошев, който в 56-та минута отбеляза второто си попадение след перфектна контраатака.

В 63-та минута упражнението се повтори, но останалият очи в очи с Иванов полузащитник на Пирин Благов не успя да отбележи.

Влезлият като резерва Тасев отбеляза четвъртия гол в 69-та минута засичайки перфектно центриране на Туджаров.

В последните минути „орлетата” създадоха още няколко положения, но добрите изяви на вратаря на гостите ги спасиха от разгром.

Следващата среща за Пирин е гостуване в Разлог идващата събота, а мачът е с начален час 18:00.

Пирин :Бахтарлиев, Башлиев, Георгиев, Николов, Туджаров, Попев, Благов, Войнов (62), Павлов(55), Тошев(74) и Златинов.
Резерви: Костов, Спириев, Стоев, Хаджииванов (74), Тасев (62), Сандев и Костадинов (55).

ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч